Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální číslo

Z čísla 3/2017 vybíráme:
- Czechbus již posedmé
- Nízkopodlažní Olomouc
- Stávka regionálních dopravců
- Liberecký přesmyk
- a tradičně také aktuality...

Novinky z krajů...

 Pražskou MHD auta nebrzdí

 Zachová Ústí historické vozy?

 Vyjelo omlazené Pendolino

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Rekonstrukce silnice do Chrastavy skončila

LIBERECKÝ KRAJ - Po ročním dopravním omezení je od středy 6. září opět zcela zprůjezdněna Liberecká ulice v Chrastavě. Rekonstrukce hlavního příjezdu do centra města o celkové délce 1,8 km stála bezmála 20 milionů.

Na akci, která byla hrazena z rozpočtu Libereckého kraje, se podílelo i město Chrastava, a to částkou přesahující 3 miliony...

 

Horská silnice má cenu ministerstva dopravy

PLZEŇSKÝ KRAJ - Silnice v národním parku Šumava mezi Srním, Antýglem a Modravou obdržela Cenu Ministerstva dopravy ČR v kategorii silniční a dálniční stavby do 150 milionů korun za rok 2016.

V závěru měsíce srpna získané ocenění předal náměstek hejtmana pro oblast dopravy zhotovitelům a projektantům stavby...

 

Nové CNG plničky hlásí Náchod a Pardubice

ČESKÁ REPUBLIKA - Bonett posiluje svou pozici ve východních Čechách, kde otevřel další nové plnicí stanice CNG v Náchodě a v Pardubicích. V současné době provozuje již 29 vlastních stanic.

Motoristé v Náchodě najdou plničku v areálu společnosti CDS Náchod, která zároveň plánuje pořídit nové autobusy na plyn...

 

Léto na silnice opět přinese dopravní omezení

ČESKÁ REPUBLIKA - Musíme to opravit, musíme to postavit, díky za trpělivost! To je vzkaz d Ředitelství silnic a dálnic v návaznosti na připravované letní uzavírky. Opravovat se budou dálnice i silnice I. třídy. 

Za celý rok se jich opravuje 600 kilometrů, nových úseků dálnic a silnic I. třídy je ve výstavbě 230 kilometrů...

 

AUDIO: Silnice jsou prioritou vedení kraje

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Stav silnic je ožehavým tématem po celé republice. Nejinak tomu bylo také při návštěvě hejtmanky Středočeského kraje, se kterou starostové měst a obcí diskutovali i o stavu silnic.

/AUDIO/ Primátor Kladna i další starostové se ale také zajímali například o to, jak zakázat vjezd kamionů na území jejich obcí...

 

Krajské silnice by mohly dostat až 2,5 miliardy

ČESKÁ REPUBLIKA - Kraje by letos mohly od státu dostat mimořádnou podporu na opravy silnic II. a III. třídy ve výši až čtyři miliardy korun. Ministerstvo dopravy je připraveno uvolnit zhruba 2,5 miliardy korun.

Nejde přitom o jediné peníze. Dalším zdrojem prostředků bude vládní rozpočtová rezerva, pokud s tím kabinet bude souhlasit...

 

Začala výstavba severního obchvatu Opavy

OPAVA - Stavba východní části severního obchvatu Opavy byla v pondělí odpoledne zahájena. Základní kámen poklepali například ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ivo Vondrák či primátor Opavy Radim Křupala.

/VIZUALIZACE/ Stavba za více než 400 milionů korun by měla trvat téměř 3 roky, řidiči se po ní svezou patrně v roce 2020...

 

Řidiči, jásejte! Stát opraví 600 kilometrů silnic

ČESKÁ REPUBLIKA - V letošním roce bude Ředitelství silnic a dálnic velmi intenzivně stavět a opravovat dálniční a silniční síť. Kromě modernizace dálnice D1 se budou postupně zahajovat další klíčové stavby.

Dohromady jde o 140 kilometrů úseků dálnic. Opravovat na dálnicích a silnicích prvních tříd se letos bude přes 600 kilometrů...

 

Hotovo po 32 letech. Dálnice D8 slouží řidičům

ÚSTECKÝ KRAJ - Poslední chybějící úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi od odpoledních hodin v sobotu 17. prosince slouží řidičům. Dálnice D8 tak je hotová v celé své délce 94 kilometrů.

Česká republika díky tomu tak má druhé moderní dálniční spojení s Německem. Řidiči přesto musí počítat s omezením...

 

Ke zřícenině Trosky vedou opravené silnice

LIBERECKÝ KRAJ - K dominantě Českého ráje se řidiči a turisté dostanou po zrekonstruovaných silnicích. Liberecký kraj minulý měsíc dokončil opravu další přístupové komunikace, která vede k hradu Trosky.

Rekonstrukce silnice III/28116 z Borku do Troskovic stála 42,5 milionů korun a financoval ji Liberecký kraj ze svého rozpočtu...

 
Více článků...

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy působící v dopravě:

20160301 banner down 01 20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!