Get Adobe Flash player

TD Bus na Litoměřicku a Lounsku letos dojezdí

ÚSTECKÝ KRAJ - Ústeckému kraji došla trpělivost a od ledna převezme další dvě lokality Dopravní společnost Ústeckého kraje. Po náhlém převzetí jedné linky od ledna převezme dopravu na Lounsku a Litoměřicku.

Kromě toho kraj udělil dopravci TD Bus mnohamilionovou pokutu za neodjeté spoje za červen až září, další pokuty přijdou...

 

Moravskoslezský kraj rozjel revoluci v dopravě

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Od uplynulé neděle došlo v částech Moravskoslezského kraje ke změnám v organizaci autobusové dopravy. Vyjeli zbrusu noví dopravci, nově se změnily i trasy a čísla linek.

Stejně, jako každé změny, si i změny v dopravě musí sednout. Zatím to totiž vypadá, že změny do dopravy vnesly spíše chaos...

 

Czechbus: Scania ukázala hned čtyři autobusy

PRAHA - Na letošním veletrhu Czechbus mohli jeho návštěvníci zhlédnout také čtyři autobusy švédské společnosti Scania. K vidění byly jak vozy pro městskou dopravu, tak i pro dopravu příměstskou a dálkovou.

/CZECHBUS 8. díl/ V tradičním seriálu se bude Informační portál Vlčoun.cz postupně vracet k některým vystavovatelům...

 

Mikulášskou tramvaj v Plzni doplnila Vánoční

PLZEŇ - Mikulášská tramvaj, která Plzní projela minulý týden, je vcelku již tradiční záležitostí. Novinkou je ale takzvaná Vánoční tramvaj, kterou Plzeňské městské dopravní podniky vypravily vůbec poprvé.

Obě akce opět sklidily, respektive stále sklízí nečekaně velký úspěch. Především o svezení Vánoční tramvají je velký zájem...

 

ČSAD Liberec má zbrusu nové autobusy VDL

LIBERECKÝ KRAJ - Dva moderní autobusy značky VDL Futura představila společnost ČSAD Liberec. Vozy budou v průběhu prosince jezdit převážně na trase z Liberce přes Hodkovice nad Mohelkou do Mladé Boleslavi.

Každý z vozů pojme 65 sedících pasažérů a je klimatizovaný. Pořizovací cena jednoho autobusu je 7,28 milionů korun...

 

Českým Těšínem se budou prohánět Scanie

ČESKÝ TEŠÍN - Hromadnou dopravu v Českém Těšíně bude od 1. ledna příštího roku nadále zajišťovat společnost Arriva Morava, která si pro tyto městské linky nově vybrala autobusy společnosti Scania.

K slavnostnímu představení veřejnosti došlo před městskou radnicí při příležitosti rozsvícení stromečku koncem listopadu...

 

Czechbus: Setra byla vidět jen před palácem

PRAHA - Dalším z vystavovatelů, který si nemohl nechat ujít veletrh Czechbus 2018, je společnost EvoBus. Ta ve své venkovní expozici před Průmyslovým palácem ukázala nový, patrový, zájezdový autobus Setra S 531 DT.

/CZECHBUS 7. díl/ V tradičním seriálu se bude Informační portál Vlčoun.cz postupně vracet k některým vystavovatelům...

 

Czechbus: Nové Volvo 9900 je ideální na zájezd

PRAHA - Na letošním veletrhu Czechbus 2018 nemohla chybět ani společnost Volvo, která na svém výstavním stánku představila veřejnosti svůj zbrusu nový autobus Volvo 9900, určený pro zájezdovou dopravu.

/CZECHBUS 6. díl/ V tradičním seriálu se bude Informační portál Vlčoun.cz postupně vracet k některým vystavovatelům...

 

Kloubový Mikulášský trolejbus Opavany zaujal

OPAVA - Speciální Mikulášsko-pekelný trolejbus opět vypravil Městský dopravní podnik Opava. Letos to byla jízda netradiční, dopravce si od časopisu Československý dopravák pronajal kloubový vůz typu Škoda 15Tr.

Nasazení kloubového trolejbusu - jediného v Opavě - byl dobrý krok, o jízdu zvláštním spojem byl totiž nebývale velký zájem...

 

Královéhradecký kraj už hledá nové dopravce

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Krajští radní schválili tendr na výběr autobusových dopravců na území celého kraje od roku 2020 do roku 2030. Hodnota tendru může dosáhnout 7,7 miliardy korun za deset let.

Veřejná linková doprava je v současnosti na území Královéhradeckého kraje zajišťována celkem dvanácti smluvními dopravci...

 

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Ptáme se vás:

Je správné zvýhodnění jízdného žáků, studentů a seniorů starších 65 let poskytnutím slevy 75%?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!