Get Adobe Flash player

ČSAD Liberec má zbrusu nové autobusy VDL

LIBERECKÝ KRAJ - Dva moderní autobusy značky VDL Futura představila společnost ČSAD Liberec. Vozy budou v průběhu prosince jezdit převážně na trase z Liberce přes Hodkovice nad Mohelkou do Mladé Boleslavi.

Každý z vozů pojme 65 sedících pasažérů a je klimatizovaný. Pořizovací cena jednoho autobusu je 7,28 milionů korun...

 

Liberecké tramvajové legendy T2R dojezdily

LIBEREC - Po 23 letech provozu se Liberec v sobotu 17. listopadu důstojně rozloučil s vozy T2R v pravidelném provozu. Fotojízdy se zúčastnilo 120 zájemců, celé akce odhadem na tři stovky fandů.

O soupravy již projevil zájem kupec. Pokud vše dobře dopadne, tak se vozy přestěhují do Prahy a objeví se na retrolince číslo 23...

 

BusLine zajistí MHD i ve lhůtě před smlouvou

ČESKÁ LÍPA - Městská hromadná doprava bude v České Lípě jezdit bez problémů od ledna příštího roku. Českolipští radní provedli nezbytný druhý krok na zajištění městské hromadné dopravy.

Schválili jejího provozovatele v přímém zadání na měsíce leden až březen příštího roku společnost BusLine MAD Česká Lípa...

 

Liberečtí řidiči dostanou přidáno až 2500 korun

LIBEREC - Po dlouhém vyjednávání Odborové organizace Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou s představenstvem společnosti došlo zkraje října k podepsání Podnikové kolektivní smlouvy pro roky 2019 - 2020.

Měsíčně se mzda řidičům i technicko-hospodářským pracovníkům zvedne až o 2500 korun, zvýší se i připojištění...

 

Česká Lípa rozhodla o MHD, zajistí ji BusLine

ČESKÁ LÍPA - Rada města na svém posledním předvolebním zasedání schválila výsledky výběrového řízení na zajištění městské dopravy, kterou v příštích deseti letech bude provozovat BusLine MAD Česká Lípa.

Pokud se v České Lípě bude jezdit podle dosavadních jízdních řádů, je hodnota zakázky stanovena na 530 milionů korun bez DPH...

 

Liberecký kraj obnovuje zastávkové označníky

LIBERECKÝ KRAJ - S novými zastávkovými označníky se začínají setkávat cestující v autobusové dopravě v Libereckém kraji. Ten na jejich obnovu hodlá uvolnit ze svého rozpočtu přibližně 11 milionů korun.

V rámci rekonstrukcí krajských silnic již bylo umístěno 28 kusů nového značení, dalších 43 bude nasazeno ještě letos...

 

BusLine při muzejní noci provětral 'erťáky'

LIBEREC - BusLine na akci Muzejní noc pod Ještědem provezl v rámci vyhlídkových retro jízd z Liberce do Jablonce nad Nisou i zpět, stovky cestujících. V roli průvodčích se představili herci Ivan Vyskočil a Martin Sochor.

Oba dva v historických autobusech cestující nejen pobavili, ale také jim na památku předali pamětní jízdenku, nebo se s nimi vyfotili...

 

ODTAJNĚNO: Trilex a liberecký DP se spojí

LIBERECKÝ KRAJ - Veřejná doprava v Libereckém kraji se v poslední době otřásá v základech. Není tajemstvím, že například dopravci BusLine končí ke konci roku 2019 smlouvy a jeho další existence je ve hvězdách.

Jablonec nad Nisou si proto vytvořil vlastní DP, zatímco liberecká část dosud společného DP vytvoří holding s Trilexem...

 

Ulicemi Liberce se prohání kloubový Urbanway

LIBEREC - Do ulic města vyjel 19. března nový autobus Iveco Urbanway 18M patřící dopravci BusLine. Autobus byl přitom k vidění v Liberci již vloni, kdy ho měl zapůjčen místní dopravní podnik.

Nový kloubový Urbanway mohou cestující potkat na lince číslo 12 a na účelových linkách číslo 33 a 34 do Průmyslové zóny...

 

Jablonec vybral návrh dopravního terminálu

JABLONEC NAD NISOU - Město má jasno o podobě nového dopravního terminálu. Stavba za zhruba 200 milionů korun, jejíž součástí je také nové tramvajové obratiště, by měla vyrůst do roku 2022. 

Do loni vyhlášené soutěže dorazilo celkem devět návrhů. Některé byly propracované architektonicky, jiné také dopravně...

 

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Zdeněk Mazánek
- Martin Kinský

HLEDÁME FOTOGRAFY
V ČESKÉ LÍPĚ A OKOLÍ!

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!