Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Hvozdnický expres se těší oblibě cestujících

OPAVA - Turisticky vyhledávaný Hvozdnický expres, který spojuje Opavu a Svobodné Heřmanice, i letos brázdí koleje. Provoz vlaku od počátku finančně podporuje i město Opava. Letos budou vlaky jezdit do 30. září.

Vlakem se lze svézt například k vodní nádrži Šífr, která je od nádraží ve Svobodných Heřmanicích vzdálená takřka pár kroků...

 

Vlaky častěji neoprávněně projíždí návěstidla

ČESKÁ REPUBLIKA - Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda je znepokojen velkým počtem případů projetí vlaků kolem návěstidla zakazujícího jízdu, a proto se obrátil na železniční dopravce.

V dopise apeloval na to, aby především strojvedoucí vlaků dodržovali důležité příslušné předpisy Správy železniční dopravní cesty...

 

ČD soutěží 50 regionálních elektrických vlaků

ČESKÁ REPUBLIKA - České dráhy koupí až 50 moderních elektrických jednotek pro regionální dopravu. Kontrakt uzavřený s vítězem soutěže umožní pružně reagovat na objednávku krajů při zajištění obslužnosti v regionech.

Navíc bude možné brzy po uzavření kontraktů na dopravní služby nasadit nová komfortní vozidla do běžného provozu...

 

Cyklistům slouží téměř 7 tisíc vlakových spojů

ČESKÁ REPUBLIKA - České dráhy letos navýšily počet spojů s rozšířenou přepravou kol. V 6208 vlacích je možné přepravit jízdní kolo formou spoluzavazadla, v 782 spojích je nabízena služba úschova během přepravy.

Na koleje vyjedou i nové speciální cyklovlaky, například mezi Prahou a Březnicí, s kolem je možné ale vycestovat i do zahraničí...

 

Na Rumbursku se z tratě zřítil jeřáb s mostem

RUMBURK - Dva zraněné si vyžádala dnešní nehoda na železniční trati mezi Mikulášovicemi a Rumburkem. Z železničního náspu se tady zřítil kolejový jeřáb převážející konstrukci mostu.

Provoz na trati je sice nyní kvůli výluce až do 8. červne zastaven, nicméně odstraňování následků nehody může výluku prodloužit...

 
Více článků...

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy působící v dopravě:

20160301 banner down 01 20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!