Get Adobe Flash player

Nová aplikace zobrazuje pohyb jihlavské MHD

JIHLAVA - Jízdní řády, časy zpoždění i přesné polohy jednotlivých linek ukazuje nová webová aplikace města. Město ji spolu s dopravním podnikem teprve testuje a vylepšuje, pro veřejnost jí ale již zpřístupnilo.

Intuitivní jednoduchá webová aplikace je snadno ovladatelná, město počítá i s jejím rozšířením do Veřejné dopravy Vysočiny...

 

Devět Urbanwayů jezdí v Jihlavě již dva měsíce

JIHLAVA - Již dva měsíce se mohou cestující v jihlavské městské hromadné dopravě setkávat s novými autobusy Iveco Urbanway s pohonem na stlačený zemní plyn. V provozu se podle města osvědčily.

Dopravní podnik je do provozu zařadil začátkem září, od té doby se s nimi mohli svézt cestující takřka na všech linkách...

 

Autobusům v Humpolci slouží nový autobusák

HUMPOLEC - Koncern ICOM transport investuje velké prostředky do autobusových nádraží. Po rekonstrukci nádraží v Dačicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí byla na řadě výstavba nového autobusového nádraží v Humpolci.

Do její celkové rekonstrukce vynaložil koncern ICOM transport 30 milionů korun, současně s tím totiž rozšířil čerpací stanici...

 

Jihlavský DP oslavil 70 let provozu trolejbusů

JIHLAVA - Letos uplyne sedmdesát let, kdy v Jihlavě vyjely první trolejbusy. Toto významné výročí si tak Dopravní podnik města Jihlavy připomněl velkorysými oslavami, které doplnil o vlastní, zapůjčené i raritní trolejbusy.

O povedenou akci byl z řad cestující veřejnosti i dopravních nadšenců obrovský zájem, výročí pak přálo i příjemné počasí...

 

Jihlava chce trolejbusy až do průmyslové zóny

JIHLAVA - Vedení jihlavské radnice pokračuje v přípravě prodloužení trolejbusové trati do průmyslové zóny, kam denně cestují tisíce pracujících. Nová trolejbusová trať přispěje k ekologizaci životního prostředí.

Nové trolejové vedení by mělo vést přes Sokolovskou ulici, Královský vršek až do Bedřichova a dále po Pávovské ulici...

 

Mzdy řidičů ICOM transport dosáhly na 30 tisíc

VYSOČINA - Mzda řidičů autobusů u dopravní společnosti ICOM, která působí například na Vysočině, v Pardubickém, Královéhradeckém či v Ústeckém kraji, atakuje hranici 30 tisíc korun. I přesto nedostatek řidičů trvá.

Autobusový dopravce proto musí hledat nové řidiče také v jiných zemích, v posledních letech především na Ukrajině...

 

Icomu chybí 300 řidičů a desítky mechaniků

VYSOČINA - Moderní technologie, investice do svého vozového parku, modernizace stávajících autobusových nádraží a provoz vlastního autorizovaného servisu. To jsou cíle společnosti Icom transport do budoucna.

Problémem tak stále zůstává především nedostatek řidičů a mechaniků. V Icom transport jich chybí na tři stovky...

 

U jihlavského nádraží vznikne nový terminál

JIHLAVA - Nový terminál v následujících letech vznikne na místě současného městského vlakového nádraží, kde se bude setkávat vlaková, linková autobusová a městská hromadná doprava.

Jihlava má možnost na projekt čerpat až sto milionů korun. Autobusové nádraží by mohlo být v provozu už za dva až tři roky...

 

ICOM pro MHD v Třebíči pořídil nové autobusy

TŘEBÍČ - Koncern ICOM transport uspěl v dalším výběrovém řízení a od 1. ledna 2017 bude i nadále zabezpečovat MHD v Třebíči. Pro cestující se proto dopravce připravil hned řadu novinek.

Kromě zbrusu nových dvanácti autousů, které jsou opatřeny novým nátěrem, cestující čeká také otevření informační kanceláře...

 

ICOM zařazuje desítky zcela nových autobusů

VYSOČINA - Koncern ICOM transport zajišťující autobusovou dopravu především na Vysočině neustále modernizuje svůj vozový park. V současné době do provozu uvádí 77 nízkopodlažních linkových autobusů Setra S 415 LE business.

Dalších 42 autobusů je značky Mercedes-Benz Intouro a zbylé 4 vozy jsou minibusy Mercedes-Benz řady Sprinter Transfer...

 

Vysočina teď

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

Počasí Jihlava - Slunečno.cz

Redakce Jihlava:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!