Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální číslo

Z čísla 3/2017 vybíráme:
- Czechbus již posedmé
- Nízkopodlažní Olomouc
- Stávka regionálních dopravců
- Liberecký přesmyk
- a tradičně také aktuality...

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Ostravu zbrzdil sníh i porouchaný trolejbus

OSTRAVA - Doprava v moravskoslezské metropoli ve středu odpoledne a večer zažila perné chvíle. Silné sněžení totiž zkomplikovalo provoz například na Bazalech, vadný trolejbus zase brzdil tramvaje v centru.

Doprava v centru města i v jeho krajích byla pomalá, ale plynulá. Největší komplikace tak způsobil zmíněný vůz se závadou...

 

Na platební kartu nově pořídíte i časový kupon

OSTRAVA - Protože zájem o bezhotovostní platby kartou mezi cestujícími ostravského DP roste, rozhodl se k rozšíření funkce tohoto systému. Od středy si tak cestující mohou na platební kartu nahrát i časový kupon.

Mezi další novinky Dopravního podniku Ostrava pak patří také funkce dokupování jízdenek pro spolucestující, psa nebo zavazadlo...

 

Přepravní asistenti se uchytili, bude jich víc

OSTRAVA - Přepravní asistenti se v Ostravě osvědčili a díky spolupráci s cestujícími dopravní podnik přesně ví, kam je má vyslat. Letos plánuje i novinku, a sice asistenty ve všech spojích v předem vytyčené oblasti.

Projekt zaujal i vedení ostravské radnice, která tak domlouvá s dopravním podnikem navýšení jejich počtů ze 30 až na 45...

 

Amnestie využilo 729 dlužníků. Teď je již pozdě

OSTRAVA - Možnosti smazat své dluhy za jízdu načerno u Dopravního podniku Ostrava využilo v rámci akce Amnestie 2017 celkem 729 dlužníků. Dopravní podnik tak nad rámec běžných tržeb vydělal 1,6 milionu korun.

Následovat bude odprodej pohledávek společnosti, která se zabývá jejich vymáháním. Teď už je na amnestii pozdě...

 

Moravskoslezský kraj chce komfortní autobusy

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Více cestujících v autobusech, kvalitnější, komfortnější dopravu a služby a to vše nejlevněji. Takový je cíl vedení kraje. Proto v celém regionu postupně vyhlašuje tendry na autodopravce.

Jako první kraj v republice je v loňském roce začal také motivovat, aby měli zájem na vyšším počtu lidí, které přepraví...

 

Ostrava v roce 2018 zahájí výstavbu metra

OSTRAVA - Poddolovaná moravskoslezská metropole chce přilákat turisty a odlehčit povrchové dopravě. V příštím roce proto město zahájí výstavbu metra, první trasa propojí hlavní nádraží s centrem města a Vítkovicemi.

Důležitým přestupním bodem by se měla stát stanice Módní dům Ostravica, což je obrovská šance pro mnohé investory...

 

Ostravské trolejbusy 14Tr a 15Tr skončí na jaře

OSTRAVA - Zbrusu nové parciální trolejbusy postupně přibývají ve vozovně trolejbusů v Sokolské ulici v Ostravě. Díky tomu jsou stále jasnější termíny vyřazení starších trolejbusů typu 14Tr a 15Tr.

Podle nově potvrzených informací od dopravního podniku poslední hranaté trolejbusy vyjedou na přelomu března a dubna...

 

Přes 500 lidí si odmázlo dluhy koupí kuponu

OSTRAVA - Více než pět set cestující, kteří měli vůči Dopravnímu podniku Ostrava nezaplacené pokuty, využilo amnestie a díky zakoupení alespoň půlročního kuponu na MHD byli zproštěni svých dluhů za jízdu bez jízdenky.

Akce se týká všech cestující, tedy jak těch s jednou pokutou, tak i rekordmana, kterého během pěti let přistihli 377krát...

 

Vánoce i Silvestr omezí také ostravskou MHD

OSTRAVA - Během vánočních a novoročních svátků dojde na linkách Dopravního podniku Ostrava k omezení dopravy. Cestující musí se změnami oproti jízdním řádům počítat především okolo Štědrého dne a Silvestra.

A výrazně omezen bude také trolejbusový provoz mezi svátky, kdy tři linky nepojedou a zbývající pojedou jako v neděli...

 

Nový Jičín dostal od Mikuláše elektrobusy

NOVÝ JIČÍN - Veřejnost v Novém Jičíně se mohla na Dni s Mikulášem poprvé svézt elektrobusem, který bude od 10. prosince, spolu s dalšími dvěma vozy, zajišťovat městskou hromadnou dopravu ve městě.

Nový Jičín se stane prvním městem v Moravskoslezském kraji, kde bude MHD kompletně zajištěna ekologickými elekrobusy...

 

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Ondra Kašpárek
- Martin Grussmann

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Líbil se vám letošní sedmý ročník veletrhu Czechbus?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy působící v dopravě:

20160301 banner down 01 20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!