Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální číslo

Z čísla 3/2017 vybíráme:
- Czechbus již posedmé
- Nízkopodlažní Olomouc
- Stávka regionálních dopravců
- Liberecký přesmyk
- a tradičně také aktuality...

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Ve Zlíně zintenzívní noční přepravní kontroly

ZLÍN - Padesát cestujících bez jízdenky za dvě víkendové noci. Taková je bilance nové plošné kontrolní akce revizorů Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice, která se uskutečnila v druhé polovině ledna.

Dvojice revizorů kontrolovala jízdní doklady cestujících vždy po celou noc ve všech třech provozovaných nočních spojích...

 

Nevidomé děti trénovaly nastupování do MHD

ZLÍN - Skupina nevidomých dětí měla možnost trénovat v klidu bez přítomnosti jiných cestujících orientaci, pohyb a chování v autobusu MHD, nástup i výstup a používání slepecké signalizace.

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice nevidomým dětem a jejich průvodcům poskytla autobus s řidičem i odborný výklad...

 

Počet nálezů stoupá. Ve Zlíně našli i kuriozitu

ZLÍN - Ztrát a nálezů ve vozidlech městské dopravy Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice přibývá. Cestující, kteří v trolejbusu nebo autobusu něco ztratí, však mají šanci přihlásit se o své věci zpět. 

Kromě klíčů, peněženek nebo třeba mobilních telefonů eviduje dopravce také kuriozitu - zapomenutou erotickou pomůcku...

 

Na Zlínsku v MHD jezdí čtyři nové Urbanwaye

ZLÍN - Čtyři nové autobusy zařadila do svého vozového parku v podzimním období Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. Jeden kloubový a tři sólo autobusy jsou plně nízkopodlažní a klimatizované.

Zbrusu nové autobusy nahradí na linkách městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích některá z nejstarších vozidel...

 

Trolejbusy příští rok dojedou až k ZOO v Lešné

ZLÍN - Takřka revoluční změna nastane už na podzim příštího roku v organizaci městské hromadné dopravy v místních částech Kostelec, Štípa a Velíková. K ZOO Lešná budou jezdit trolejbusy linky číslo 4.

Dopravní společnost k tomu využije bateriových trolejbusů. Zvýší se počet spojů, ubude decibelů hluku i emisí výfukových plynů...

 

Zlínské MHD omezení nehrozí. Řidičů má dost

ZLÍN - Mnohé české dopravní podniky si v posledním období stěžují na nedostatek řidičů, často zmiňují také možné omezování dopravy. To ve zlínské městské dopravě nehrozí, alespoň zatím ne.

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice se věnuje náboru nových řidičů zvýšenou pozornost a o nové dobré řidiče má zájem...

 

Den otevřených dveří návštěvníky opět uchvátil

ZLÍN - Rozlehlou vozovnu Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice si mohla v sobotu 10. června prohlédnout široká veřejnost. K vidění byly nejen autobusy a trolejbusy, ale i historické vozy.

Kromě toho si bylo možné prohlédnout také zázemí dopravního podniku od haly po dispečink městské hromadné dopravy...

 

Zlínský kraj prověří trasy autobusových linek

ZLÍNSKÝ KRAJ - S vypracováním podkladů pro vyhlášení veřejné zakázky na zajištění dopravní obslužnosti Zlínského kraje veřejnou linkovou dopravou na období let 2018 až 2027 pomůže kraji odborná firma.

Krajská rada schválila uzavření smlouvy s Transport Advisory, která kraji poskytne komplexní řešení pro zadání veřejné zakázky...

 

Při nehodě v Otrokovicích nikdo nic neporušil

OTROKOVICE - Závěrečnou zprávu Drážní inspekce o vyšetřování příčin a okolností havárie trolejbusu ev.č. 458 z 30. srpna loňského roku, k níž došlo v Otrokovicích, obdržela Dopravní společnost Zlín - Otrokovice.

Uvádí se v ní, že příčinou havárie byla náhlá, krátkodobá a nečekaná zdravotní indispozice řidiče. Viník nebyl označen...

 

Ve Zlíně loni přijali 22 řidičů, sháňka je i letos

ZLÍN, OTROKOVICE - Na trhu práce začíná být v poslední době nouze o řidiče MHD nebo příměstské autobusové dopravy. Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice se však poměrně daří přijímat a zapracovávat nové kolegy. 

I když má dopravce v pracovním poměru nyní méně řidič, než kolik je potřeba, v žádném případě nehrozí omezování dopravy...

 

Zlínský kraj teď

zdroj: http://vinter.cz/

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Líbil se vám letošní sedmý ročník veletrhu Czechbus?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy působící v dopravě:

20160301 banner down 01 20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!