Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Oprava sesuvu u Žalhostic
vyjde na sto milionů

 Historická vozidla MHD byla
lákadlem do Brna

 Oslavy 125 let MHD v Plzni
navštívily tisíce lidí

 V Praze si premiéru odbyly
hybridní Urbanwaye

Po útoku na řidiče v Trmicích zvýší dohled

ÚSTÍ NAD LABEM - Častější sledování Václavského náměstí a hledání jiného místa pro odstavování autobusů. To jsou závěry čtvrtečního jednání dopravního podniku s Trmicemi, které bylo svoláno na základě napadení řidiče autobusu.

K němu došlo před týdnem a řidič autobusu zůstává v pracovní neschopnosti. Čtyřiadvacetiletý mladík jej udeřil do obličeje...


Místo k odstavování autobusů - ilustrační foto (21. srpna 2014, František Živnůstka).

Čtvrteční jednání zástupců Dopravního podniku města Ústí nad Labem s vedením Městského úřadu v Trmicích přineslo částečné řešení současné neutěšené situace, kterou vyvolalo nedávné napadení řidiče autobusu městské hromadné dopravy. "Co se týká odstavování autobusů, začali jsme řešit s Krajským úřadem Ústeckého kraje úpravu linek, aby se daným územím pouze projíždělo, a to i ve vazbě na připravovanou rekonstrukci Václavského náměstí," potvrdil tiskový mluvčí Dopravního podniku města Ústí nad Labem Luboš Heřman.

Starostka Trmic Jana Oubrechtová podle něj přislíbila pomoc při případných jednáních se společností Black-Decker. Ve hře tak je možné prodloužení spojů dnes končících na Václavském náměstí až do zastávky Nad Zámkem. Protože ale autobusy zatím zůstávají odstavovány na dosavadním místě, dohodl se dopravní podnik s Městskou policií v Trmicích alespoň na intenzívnějším sledování Václavského náměstí kamerovým systémem.


Ilustrační foto (26. září 2013, Filip Vlček).

K incidentu došlo v sobotu 21. května na Václavském náměstí v Trmicích, kde řidič odstavil svůj autobus na určeném místě. Vzápětí k němu přišli obyvatelé přilehlého domu a začali kopat do autobusu s tím, že tam nesmí stát. Řidič proto zavolal na dopravní dispečink a požádal o pomoc v podobě Městské policie Trmice. "Situace se opakovala a když přišli další obyvatelé, kteří chtěli vysvětlení, řidič se s nimi začal bavit. Náhle ho jeden z nich udeřil do obličeje," upřesnil Heřman s tím, že řidiči byla přivolána záchranná služba a v současné době je v pracovní neschopnosti.

Událost Informačnímu portálu Vlčoun.cz potvrdila také krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. "Případ stále řešíme trestný čin jako výtržnictví," uvedla. Útočníkem je podle Poláčkové čtyřiadvacetiletý muž, jehož totožnost policie zná. Podle Jany Oubrechtové bylo k události sepsáno hlášení Městskou policí Trmice a dále si věc převzala Policie České republiky v Trmicích. 

Čtěte také...
- V Trmicích napadli řidiče autobusu MHD (vydáno 23. května 2016).
- NÁZOR: Necháme si líbit další útoky na řidiče? (vydáno 28. května 2016).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Ilustrační foto (26. září 2013, Filip Vlček).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- Miroslav Hruška

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!