Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Lávka pro pěší na Rajské
zahradě je kompletní

 O Rail Business Days
je letos nebývalý zájem

 Nové jízdní řády v Ústí:
Mizí takt a mění rozjezdy

 Začala oprava nádražní
budovy v Pardubicích

Stavba nového terminálu dostává jasné obrysy

LIBEREC - Liberečtí radní vybrali projektanta autobusového nádraží a parkovacího domu. Projektová dokumentace vyjde kraj dohromady na téměř 13 milionů korun. Výstavba terminálu pak začne v prvním pololetí roku 2022.

Nové autobusové nádraží by mělo podle předpokladů vyjít na 200 milionů korun. Velkou část investice pokryjí evropské dotace...


Správní budova je skrytá v unimo buňkách (4. listopadu 2016, Zdeněk Mazánek).

"Cestující, kteří pravidelně využívají veřejnou dopravu, nemusí mít obavu, že se nového terminálu a parkovacího domu nedočkají. Museli jsme však rozdělit projekt na dvě fáze. Můžeme tak skutečně čerpat peníze, které již na vybudování terminálu máme. Než se pak postaví parkovací dům, bude moci terminál využívat krajský dopravce," uvedl hejtman Martin Půta. Ten poznamenal, že zatímco v současnosti město platí ročně v rámci zajištění dopravní obslužnosti téměř šest milionů korun, tak po výstavbě vlastního autobusového nádraží město na poplatcích za vjezdy autobusů na nádraží ušetří.

Do zadávacího řízení se na zpracování projektové dokumentace pro vybudování autobusového nádraží a poté parkovacího domu přihlásilo celkem pět účastníků. "Věřím, že jsme se výběrem dodavatele projektové dokumentace na obě investiční akce zase posunuli o něco blíž k tomu mít v Liberci konečně moderní terminál městské hromadné dopravy. Konkrétní termín dokončení zatím nemůžeme přesně říct," dodal náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták. Martin Půta zároveň doplnil, že město oslovilo architekta návrhu Petra Stolína, který souhlasil se změnou projektu a původní studii přepracoval. 


Zastaralé autobusové nádraží v Liberci (4. listopadu 2016, Zdeněk Mazánek).

Statutární město Liberec připravuje projekt výstavby přestupního terminálu veřejné dopravy a parkovacího domu včetně zázemí od roku 2016. Na začátku roku 2017 vyhlásilo město soutěž na architektonický návrh, ve které zvítězil Ing. arch. Petr Stolín. Poté město v březnu a dubnu loňského roku odkoupilo za 23,5 milionu korun pozemky v lokalitě stávajícího autobusového nádraží.

Terminál, který bude postaven jako první, se zároveň stane zázemím pro krajského dopravce, a bude tak sloužit příměstské a meziměstské dopravě v celém Libereckém kraji, což je také hlavní úloha autobusového nádraží. "Podle mého názoru je lepší projekt řádně připravit, než zbytečně utratit stovky milionů korun za špatné řešení, připravené v omezeném prostoru a čase, které by každodenně působilo problémy řidičům autobusové dopravya především cestujícím, o které jde v první řadě," uzavřel hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Čtěte také...
Liberec chce koupit plochu pod autobusákem (vydáno 8. listopadu 2016).
- Nový terminál v Liberci navrhl Petr Stvolín (vydáno 5. května 2017).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Původní návrh nového terminálu pohledem z Žitavské ulice (vizualizace, MM Liberec).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!