Get Adobe Flash player

Czechbus: Solaris odhalil elektrobus a hybrid

PRAHA - Po roční odmlce nechyběl na letošním veletrhu Czechbus polský výrobce Solaris, který představil hned dvě novinky. Velkolepě pojatý stánek navíc již tradičně rozzářil pravé křídlo průmyslového paláce.

/CZECHBUS 5. díl/ V tradičním seriálu se bude Informační portál Vlčoun.cz postupně vracet k některým vystavovatelům...


Vystavený Solaris Urbino 12 LE lite (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid. Standardní autobus, částečně nízkopodlažní je novým výrobkem společnosti, která se stále více zaměřuje na výrobu vozidel, která svým provozem budou co nejvíce ekologická a šetrná k životnímu prostředí. Karoserie lite je oproti běžné verzi o 16 centimetrů kratší, 7 milimetrů užší a 10 centimetrů nižší. Kombinace elektromotoru s motorem naftovým zajišťuje zejména při rozjezdech nulové emise unikající do ovzduší.

Solaris Urbino 12 Electric. Plně elektrický, nízkopodlažní autobus - elektrobus vyniká svým zcela ekologickým a tichým provozem. Urbino 12 je standardní klimatizované vozidlo o délce 12 metrů, výšce 3,3 metru a šířce 2,55 metru určené do běžného městského provozu. Dobíjení baterií je možné jak na trase, tak v garážích, vždy na přání či konkrétních požadavcích zákazníka.


Prezentovaný byl také autobus - elektrobus (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

Po úspěšném zahájení sériové výroby autobusů Solaris s karoserií IV. generace vývoj nezůstal stát a přišly na řadu inovace, takzvaný facelift. Ten spočívá v drobných úpravách tvarů karoserie, zajišťuje lepší výhled řidiče a především řeší veškeré vnitřní i vnější osvětlení pomocí LED diod. Solaris, jehož stoprocentním vlastníkem akcií se stala španělská firma CAF, se tak stále drží na pozici významného evropského výrobce autobusů, trolejbusů a elektrobusů a neustále pracuje na dalším vývoji elektromobility, jež bude v budoucnu stále žádanější oproti klasickým spalovacím motorům.

O veletrhu Czechbus 2018 čtěte také...
- Czechbus: BUSE překvapilo nejlepší expozicí (vydáno 3. prosince 2018).
Czechbus: Kloubový autobus SOR měl úspěch (vydáno 30. listopadu 2018).
- Czechbus: Škodovka představla Peruna 29BB (vydáno 28. listopadu 2018).
- Czechbus: Autobusy PID dostanou nový potah (vydáno 26. listopadu 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Interiér elektrobusu od Solarisu (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!