Get Adobe Flash player

Czechbus: Kloubový autobus SOR měl úspěch

PRAHA - Když se řekne výstavní stánek PK3 holešovického výstaviště, nikdo vědět nebude. Ale když se řekne SOR Libchavy, všem návštěvníkům naskočí představovaný kloubový autobus SOR NS18 - diesel.

/CZECHBUS 3. díl/ V tradičním seriálu se bude Informační portál Vlčoun.cz postupně vracet k některým vystavovatelům...


Nový kloubový autobus v pravém křídle paláce (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

SOR Libchavy na letošním osmém ročníku veletrhu Czechbus premiérově představila nový typ městského kloubového autobusu SOR NS18 - diesel. Jedná se o v celé délce nízkopodlažní kloubový autobus určený pro hromadnou přepravu osob v městském provozu. Při jeho konstrukci bylo využito nejnovějších technologií a materiálů s důrazem na zvýšení komfortu řidiče i cestujících. Veškeré aplikované inovace přispěly k vylepšení celkových jízdních a užitných vlastností autobusu.

Design autobusu vychází z krátké 12 metrové modelové řady, jejímž autorem se stalo designové studio Ing. arch. Patrika Kotase. Tento autobus byl představen v roce 2016 a v současné době se již vyrábí sériově ve verzích autobus, trolejbus, elektrobus.


Pohled na druhý bok, kloub je stočen vlevo za vozem (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

Nový autobus předvedený na veletrhu ve slušivém černo - šedo - žlutém nátěru dlouhý 18750 mm disponuje čtveřicí dvoukřídlých dveří, umožňující rychlou výměnu cestujících v zastávce. Na přání zákazníka může být vybaven klimatizací řidiče i salonu pro cestující. Nabízí prostor až pro 47 sedadel, avšak možností jejich variabilního uspořádání nabízí široké využití ve všech městských aglomeracích. Oproti 12 metrové verzi doznala změn i kabina řidiče, kde byl zvětšen prostor pracoviště a tím kladen důraz i na komfort pracovního prostředí.

Ojedinělá konstrukční řešení technických celků nového autobusu dosahují ekonomicky i ekologicky hospodárného provozu vozidla. Tato řešení také umožňují výhledově použít karoserii pro výrobu ekologicky ještě šetrnějších trolejbusů či elektrobusů.

O veletrhu Czechbus 2018 čtěte také...
- Czechbus: Škodovka představla Peruna 29BB (vydáno 28. listopadu 2018).
- Czechbus: Autobusy PID dostanou nový potah (vydáno 26. listopadu 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Prezentován byl také elektrobus hradeckého DP (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!