Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Praha začne v Prosecké testovat trolejbusy

PRAHA - Po 45 letech se do Prahy vrací trolejbusy. Zatím jde o elektrobusy a parciální trolejbusy, které hodlá Praha testovat v Prosecké ulici. Pokud se ale v kopcovitém terénu osvědčí, tak není vyloučeno, že tratí přibude.

Slavnostní zahájení trolejbusové dopravy se uskuteční v neděli 15. října. Pak začne testování v ostrém provozu s cestujícími...


První testovací jízda v Prosecké ulici (10. října 2017, facebook Petra Dolínka).

Výstavba trolejbusové tratě v Prosecké ulici začala v září s tím, že bude sloužit pro testování zapůjčených elektrobusů a parciálních trolejbusů. Jeden kilometr dlouhá trať ve směru na Prosek a 600 metrů v opačném směru má za sebou také první zkušební jízdy tak, aby oficiální zkušební provoz proběhl bez komplikací.

"Chceme v praxi v testovacím provozu na desetikilometrovém úseku mezi Palmovkou a Letňany ověřit dostupné technologické řešení s minimálními nutnými náklady," uvedl v druhé polovině září Martin Gillar, generální ředitel a předseda představenstva pražského dopravního podniku. Teprve po prokázání životaschopnosti a efektivnosti testovaného řešení bude rozhodnuto, zda se tato forma v Praze objeví trvale. 


Trolejbus ještě v brněnském provedení v Praze (10. října 2017, facebook Petra Dolínka).

Náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek po prvních zkušebních jízdách uvedl, že jde o testování trolejbusu mezi zastávkami Kundratka a Kelerka. "Tahle trať je testovací. Pokud se osvědčí, uděláme jich mnohem víc," uvedl s tím, že testování bude probíhat nejdéle půl roku. Poté se rozhodne, kde vzniknou další tratě.

Dopravní podnik na testování bude zkoušet mimo jiné také parciální trolejbus od společnosti SOR, který ještě nedávno zkoušel Dopravní podnik města Brna. Zatímco první testovací jízdy se uskutečnily ještě s označením brněnského dopravního podniku, další jízdy jsou již s trolejbusem označeným evidenčním číslem 9505. Dopravní podnik tak navázal na evidenční čísla trolejbusů, neboť poslední dodaný trolejbus do Prahy nesl před 45 lety evidenční číslo 9504.


Výstavba trolejového vedení v Prosecké ulici (25. září 2017, Antonín Jelínek).

Slavnostní zahájení trolejbusové dopravy se uskuteční na den přesně na výročí ukončení trolejbusové dopravy v Praze, tedy v neděli 15. října. Dopravní podnik hlavního města Prahy slibuje kromě prezentačních jízd elektrobusu SOR NS12 a trolejbusu SOR TNB 12, což budou zástupci hlavních představitelů budoucí ekologické dopravy v Praze. Zájemci ale dostanou šanci po 45 letech zhlédnout v akci historický trolejbus Tatra T400 evidenčního čísla 431 ze sbírky Muzea městské hromadné dopravy v pražských Střešovicích.

Čtěte také...
- Na Prosecké postaví trolej pro trolejbusy (vydáno 22. září 2017).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Montážní plošina při stavbě trolejí v Prosecké ulici (25. září 2017, Antonín Jelínek).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné zvýhodnění jízdného žáků, studentů a seniorů starších 65 let poskytnutím slevy 75%?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!