Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Prodloužení tramvají
v Olomouci čeká soutěž

 Lidem v Příbrami slouží
nová železniční zastávka

 Hořice se pyšní novým
autobusovým nádražím

Pravidelná revize odstavila lanovku na Petřín

PRAHA - Na necelé tři týdny se zastavil provoz lanové dráhy na Petřín. Dopravní podnik hlavního města Prahy ji v rámci pravidelné podzimní revize zkontroluje, dojde také na vyčištění navíjecí komory, osvětlení tratě a stanic.

Od roku 1985 lanová dráha přepravila přes 54 milionů cestujících, loňský rok s 2,2 miliony cestujících byl pro lanovku rekordní...


Lanová dráha na Petřín tři týdny nepojede (21. března 2016, DPP/Jan Arazim)

Dopravní podnik hlavního města Prahy provádí pravidelnou podzimní údržbu lanové dráhy Újezd - Petřín, proto je na ní přerušen provoz od pondělí 5. října až do pátku 23. října. Do pravidelného provozu se lanová dráha vrátí v sobotu 24. října od 9.00 hodin. Odstávky lanové dráhy provádí pražský dopravní podnik pravidelně vždy na jaře a na podzim, aby zajistil její další bezpečný a spolehlivý provoz. 

"V rámci nezbytné kontroly dojde k přesnému geodetickému měření jednotlivých prvků trati, rozchodu kolejí a dalších součástí kolejového svršku. Provedeny budou zároveň údržbářské a servisní zásahy, např. v podobě vyčištění navíjecí komory, či osvětlení tratě a stanic. Před opětovným otevřením proběhne i úklid tratě, stanic a vozů," uvedl vedoucí provozovny LD Petřín Pavel Kejha s tím, že tentokrát dojde i na rekonstrukci kamerového systému.


Před čtyřmi lety byla opravena stanice Nebozízek (21. března 2016, DPP/Jan Arazim)

Lanová dráha z Újezdu přes Nebozízek na Petřín začala veřejnosti sloužit 25. července 1891. Od roku 1920 měla dvanáctiletou přestávku. Následně sloužila 33 let do roku 1965, kdy rozsáhlé sesuvy půdy trať zničily. Současná lanovka vozí cestující na Petřín a dolů od roku 1985 a od stejné doby je součástí pražské sítě městské hromadné dopravy, na přelomu let 2015 a 2016 pak celá lanovka prošla velkou rekonstrukcí.

Od zahájení provozu v červnu 1985 do konce roku 2019 přepravila lanová dráha na Petřín 54,4 milionů cestujících, v loňském roce bylo přepraveno celkem 2,2 milionu cestujících, což je rekordní počet za celou dobu své existence. Vytíženější je během letní sezóny, kdy v průměru přepraví 250 tisíc cestujících za měsíc. V zimní sezóně to je v průměru 120 tisíc cestujících měsíčně, také proto má během tohoto období lanovka oproti letní sezóně prodloužený interval.


Lanovka podstupuje pravidelné revize dvakrát ročně (21. března 2016, DPP/Jan Arazim)

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Ondra Kašpárek
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!