Get Adobe Flash player

V metru letos vymění přes tisícovku pražců

PRAHA - Také v letošním roce bude Dopravní podnik hlavního města Prahy pokračovat s postupnou výměnou starých pražců v pražském metru. Pro cestující to budou znamenat další několikadenní výluky.

Dopravní podnik staré pražce, které pamatují i samotné zahájení provozu v roce 1974, začal systematicky měnit od roku 2012...


Cestující čekají tři velké výluky metra (3. července 2019, František Živnůstka).

Všechny rozsáhlejší výluky se uskuteční na trase C, první z nich se uskuteční již tradičně v období Velikonoc, kdy bude probíhat výměna pražců od 10. do 14. dubna. "V tomto termínu bude probíhat výměna 282 pražců v úseku Pražského Povstání - Pankrác a dále také dalších 122 pražců přímo ve stanici Pankrác," potvrdila Informačnímu portálu Vlčoun.cz tisková mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková. 

Rozsahově největší výluka se uskuteční v červenci. "Od 4. do 13. července bude probíhat výměna pražců mezi stanicemi Muzeum a I.P.Pavlova," upřesnila Aneta Řehková s tím, že během desetidenní výluky má být vyměněno 588 starých dřevěných pražců za nové. Poslední letošní výluka se pak uskuteční v září, kdy pracovníci dopravního podniku vymění 198 pražců mezi stanicemi Pražského Povstání a Pankrác a společně s tím také dalších 98 pražců mezi stanicemi Budějovická a Kačerov. Tato výluka se uskuteční od 26. do 29. září.


V části trasy C bude vždy zavedena náhradní doprava (3. července 2019, František Živnůstka).

Dopravní podnik hlavního města Prahy během výluk vždy zajišťuje náhradní autobusovou dopravu. Na zvláštní linku nasazuje kloubové autobusy, aby byl výpadek části trasy metra kapacitně pokryt. Kromě toho nasazuje na důležité přestupní uzly informátory, kteří dokáží poradit v češtině i angličtině. Kromě toho je každá takový plánovaná výluka metra výrazně podpořena jednak informační kampaní v médiích, ale také hlášením a informačními tabulemi.

Dopravní podnik zahájil sérii plánovaných výluk vyvolaných výměnami kolejí a pražců na jaře roku 2012, kdy se uskutečnila oprava výhybky ve stanici I.P.Pavlova. Pečlivě naplánovaná výluka mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání se uskutečnila o prodlouženém velikonočním víkendu. Od té doby dopravní podnik opravil desítky dalších výhybek a pražců. Dopravní podnik do oprav investovat již několik stovek milionů korun.


Pražce se vymění i u Pražského Povstání (3. července 2019, František Živnůstka).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Ondra Kašpárek
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!