Get Adobe Flash player

MHD v Praze posílí a vyjede i tam, kde nejezdila

PRAHA - Prosinec s sebou přinese řadu změn v městské hromadné dopravě. Změněné trasy linek, nebo rovnou zavedení úplně nových linek, zlepší obsluhu lokalit, kam ještě donedávna městská doprava nejezdila vůbec.

Autobusy tak propojí například Konvářku a Dívčí hrady s Radlickou a zastávkou U Zvonu, sloučeny pak budou linky 192 a 194...


Jezdit začne linka z Dívčích hradů na Radlickou a ke Zvonu (12. července 2019, Filip Vlček).

Hlavní město chce z městské dopravy vytvořit stabilní, spolehlivý a vyrovnaný systém. "V posledních letech se rozvíjela především autobusová síť, oproti tomu poslední významná tramvajová trať se otevřela v roce 2003 na Barrandov. U autobusových linek neplánujeme cestujícím žádné rušit, ale jsme na hranici efektivity a před velkými investicemi. Je potřeba autobusovou přepravu připravit na funkci doplňkové dopravy k páteřním tramvajovým linkám a linkám metra," řekl náměstek primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Od neděle 1. prosince proto městskou dopravu čeká řada změn. Nově do ulic vyjede minibusová linka číslo 153, která tak reaguje na dlouhodobý záměr Prahy 5 zajistit dopravu do oblasti okolo Černého vrchu, hřbitova na Malvazinkách a Dívčích hradů. V zastávkách U Zvonu a na Laurové bude možné přestupovat z autobusu na tramvaj, na Radlické pak na metro. Linka pojede po trase U Zvonu - Černý vrch - Malvazinky - Radlická - Dívčí hrady - Nad Konvářkou. Bude v provozu celý týden v intervalu 30 minut, kromě víkendů a večerů, kdy pojede jednou za hodinu.


Výrazně budou upraveny trasy dalších tří linek (12. července 2019, Filip Vlček).

V oblasti Starých Letňan bude posílen provoz linek 158 a 195 navýšením provozu o více než třetinu oproti stávajícímu stavu. V období špiček pracovních dnů bude souhrnný interval svazku linek v rozsahu 3 až 4 minuty. Doprava se zlepší také ve Kbelích a Vinoři, kde bude linka 182 z Opatova prodloužena o úsek Prosek - Vinoř. V provozu zůstane i stávající linka 185, která jezdí do Kbel a na začátek Vinoře, bude nově zkrácena k metru Letňany.

V centru Prahy pak dojde ke sloučení linek číslo 192 a 194, nově trasovaná linka číslo 194 tak zajistí přímé spojení oblasti Petrské čtvrti a Starého Města s Malostranskou a Nemocnicí pod Petřínem. Nově navíc pojede v intervalu 15 minut. A prodloužena bude také linka číslo 146, která bude nově pokračovat ulicí Na Jarově a přes Habrovou, Vackov a Třebešín až ke stanici metra Želivského.


Upraveny ale budou jízdní řády většiny autobusových linek (12. července 2019, Filip Vlček).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Ondra Kašpárek
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!