Get Adobe Flash player

Výměna pražců letos metro zastaví hned třikrát

PRAHA - Výměna starých dřevěných pražců za nové betonové je důvod, proč se v letošním roce hned třikrát zastaví pražské metro. Ve všech případech se s výlukou setkají cestující na trase metra C.

Všechny výluky budou probíhat v okolí stanice Pražského povstání, provoz metra bude vždy v částech trasy zachován...


Výměna pražců zastaví metro letos třikrát (3. července 2017, Jakub Lachout).

Fakt, že nejstarší trasou pražského metra je červená trasa C, svědčí právě to, že všechny letos připravované výluky se uskuteční právě na této trase. "Výluky se uskuteční vesměs pro výměnu dřevěných pražců za betonové," vysvětlila Informačního portálu Vlčoun.cz příčiny výluky tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Vždy bude provoz metra v části trasy úplně zastaven a v přerušeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Dopravní podnik k výlukám vždy přistoupí v prodloužených víkendech. Hned první výluka se uskuteční hned o Velikonocích od pátku 19. do pondělí 22. dubna, kdy budou práce probíhat mezi stanicemi Pražského povstání a Budějovická, a to v obou traťových kolejí. Po tuto dobu bude provoz metra zachován v úsecích Letňany - Pražského povstání a Kačerov - Háje. Totožně bude provoz metra zachován také při další výluce od 29. června do 6. července, kdy bude výměna pražců probíhat mezi Pražským povstáním a stanicí Pankrác. 


Ve všech případech bude zajištěna náhradní doprava (18. listopadu 2017, Michal Fořt).

Organizačně jiná bude výluka metra od soboty 26. do pondělí 28. října, kdy dělníci vymění pražce v obou traťových kolejích mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad. Zatímco provoz v úseku Kačerov - Háje bude zajištěn po obou kolejích, na severní části trasy bude zaveden částečně jednokolejný provoz. Soupravy metra pojedou z Letňan na Florenc dvoukolejně, dále využijí kolejovou propojku za stanicí a do stanic Hlavní nádraží a Muzeum pojedou jednokolejně. Při poslední takové výluce byla náhradní autobusová doprava zajištěna v trase Kačerov - Hlavní nádraží. 

Sedm let průběžné opravy kolejí a pražců

Dopravní podnik zahájil sérii plánovaných výluk vyvolaných výměnami kolejí a pražců na jaře roku 2012, kdy se uskutečnila oprava výhybky ve stanici I.P.Pavlova. Pečlivě naplánovaná výluka mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání se uskutečnila o prodlouženém velikonočním víkendu. Od té doby dopravní podnik opravil desítky dalších výhybek a pražců. Dopravní podnik do oprav investovat již několik stovek milionů korun.


Náhradní dopravu budou zajišťovat autobusy (18. listopadu 2017, Michal Fořt).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Ondra Kašpárek
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!