Get Adobe Flash player

I letos v pražském metru opraví stovky pražců

PRAHA - Rekonstrukce kolejí omezí i v letošním roce provoz pražského metra. Celkem tři výluky se dotknou výhradně červené trasy C, a to o Velikonocích, zkraje července a koncem září.

Vyměňovat se budou staré dřevěné pražce, práce navážou na výměny pražců a opravy výhybek započatých v roce 2012...


Vlaky metra vystřídají v tunelech dělníci (3. července 2017, Jakub Lachout).

První výluka, která zasáhne do pražského metra, omezí provoz mezi stanicemi Pankrác a Budějovická. Dělníci tady budou během úplné výluky vyměňovat pražce od 30. března od zahájení denního provozu do 2. dubna do ukončení denního provozu. Provoz metra bude po dobu výluky zachován z Letňan do stanice Pražského povstání a z Kačerova na Háje. Náhradní autobusy XC by pak měly jezdit mezi Kačerovem a Pražského povstání.

Stejná výluka se uskuteční i v létě

Výluka stejného rozsahu se uskuteční také začátkem července. I v tomto případě, od zahájení denního provozu ve čtvrtek 5. července do ukončení denního provozu v neděli 8. července bude zastaven provoz mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. I v tomto případě bude jezdit náhradní autobusová doprava.


Provoz metra bude během výluk omezen (3. července 2017, Jakub Lachout).

Poslední letošní výluka by se měla uskutečnit v termínu od 28. do 30. září. "Pracovníci dopravního podniku budou měnit dřevěné pražce za betonové v úseku mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác," vysvětlila Aneta Řehková, tisková mluvčí pražského dopravního podniku. Metro tak z Letňan bude jezdit na Muzeum s tím, že mezi Florencí a Muzeem po jedné koleji, a dále z Kačerova na Háje. O rozsahu náhradní dopravy zatím není rozhodnuto, dříve ale jezdil autobus z Kačerova až ke stanici Hlavní nádraží.

Rekonstrukce probíhají již šest let

Dopravní podnik zahájil sérii plánovaných výluk vyvolaných výměnami kolejí a pražců na jaře roku 2012, kdy se uskutečnila oprava výhybky ve stanici I.P.Pavlova. Pečlivě naplánovaná výluka mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání se uskutečnila o prodlouženém velikonočním víkendu. Od té doby dopravní podnik opravil desítky dalších výhybek a pražců. Dopravní podnik do oprav investovat již několik stovek milionů korun.


Nedílnou součástí bude i náhradní autobusová doprava (3. července 2017, Jakub Lachout).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Ondra Kašpárek
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!