Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Praha řeší zpožďování MHD kvůli silné dopravě

PRAHA - Hlavní město schválilo novou strategii realizace preferenčních opatření pro veřejnou dopravu na období 2016 - 2020, která pomůže zrychlit tramvaje a autobusy a omezí jejich zpožďování.

Speciální mapa pak jasně ukazuje, ve kterých částech Prahy je nutné silnou dopravu řešit a kde naopak nikoliv...


Preferenční opatření mezi Výtoní a Palackého náměstím (nedatováno, ROPID).

Projekt preference, jak se dokument nazývá, zpracoval ROPID ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, a odborem Rozvoje a financování dopravy Magistrátu hlavního města Prahy, společně s projektem PREFOS, inovativním projektem pro oblast preference veřejné dopravy ČVUT v Praze Fakulty dopravní.

"Schválená strategie obsahuje nejen zásady realizace preferenčních opatření na území hlavního města Prahy, ale především jasně definuje problémová místa, kde je potřebné preferenci veřejné dopravy uplatnit nejvíce. Všechny pražské organizace, které mají organizaci dopravy na starosti, tímto materiálem dostaly jasný úkol, které lokality v období 2016-2020 systematicky řešit," uvedl náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.


Preference u Jiráskova náměstí (nedatováno, ROPID).

Preferenční manuál již vychází ze zásad čerstvě schválené nové dopravní politiky hlavního města Prahy zpracované v rámci projektu P+, která staví právě na rozvoji atraktivní a rychlé veřejné dopravy.

"Součástí dokumentu je také manuál pro navrhování a realizaci preference pro autobusy, jenž bude návodem pro projektanty, jak co nejlépe realizovat preferenční opatření v praxi. Dodržování manuálu povede k žádoucímu sjednocení a vyšší jednoznačnosti dopravního značení, tedy i k vyšší srozumitelnosti opatření pro všechny účastníky silničního provozu. Výhody získají tedy nejen uživatelé veřejné dopravy, ale i té individuální," dodal ředitel ROPIDu Petr Tomčík.


Preference autobusů v Metodějově ulici (nedatováno, ROPID).

Přestože na mnoha místech tramvajové sítě Praha dokazuje, že preferovat veřejnou dopravu umí, stále existuje řada míst zejména v autobusové síti, kde by veřejná doprava větší přednost před osobními automobily potřebovala. Týká se to nejen světelně řízených křižovatek, jako třeba Palackého náměstí, ale i ucelených tahů s vysokou hustotou autobusové dopravy.

"Jako například osa Želivského - Slavia - Jižní Město, Prosek - Vysočany - Spojovací nebo Strakonická či Průmyslová ulice," konstatoval náměstek ředitele ROPID pro městskou dopravu a marketing Martin Šubrt. Problémy k řešení definuje mapa problémových míst. "Na mapě problémových míst je vidět, že Praha má v oblasti preference veřejné dopravy ještě hodně práce. Do roku 2020 bychom rádi na většině těchto míst více upřednostnili MHD, ať už formou vyhrazených pruhů nebo úpravou semaforů pro rychlejší průjezd tramvají a autobusů," doplnil Šubrt. 


Vyhrazený jízdní pruh na Vysočanské estakádě (nedatováno, ROPID).

Mezi nejvíce problémová místa v tramvajovém provozu patří úseky, jako například z I.P.Pavlovy přes Karlovo náměstí na Anděl, z Právnické fakulty k Národnímu divadlu, z Újezdu na Malostranskou nebo z Muzea na Floru. V autobusech se problémy se silnou dopravou a zpožděním autobusů řeší například mezi Vysočanskou a Spojovací, z Lahoviček k Lihovaru, v Uhříněvsi, z Kačerova do Jesenice nebo mezi letištěm a Nádražím Veleslavín.

Stáhněte si...
- Mapa problémových míst v MHD v Praze si stáhněte zde.
  (zdroj: ROPID).


Preference autobusů u zastávky Bohemians (nedatováno, ROPID).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné zvýhodnění jízdného žáků, studentů a seniorů starších 65 let poskytnutím slevy 75%?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!