Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Pražský DP vyplatí řidičům zvláštní odměny

PRAHA - Představenstvo Dopravního podniku hlavního města Prahy rozhodlo na základě výsledku hospodaření 2017 o vyplacení mimořádných odměn řidičům a zaměstnancům v profesích zajišťujících provozní podporu.

Představenstvo pražského dopravního podniku na odměny vyčlenilo finanční prostředky v souhrnné výši 27 milionů korun...


Pražský dopravní podnik odmění stovky řidičů (8. září 2016, Filip Vlček).

V souvislosti s nárůstem dopravních výkonů a souvisejících provozních služeb přistupuje dopravní podnik k vyplacení mimořádných odměn řidičům MHD a zaměstnancům ve vybraných profesích, kteří zajišťují provozní podporu. "Jsem ráda, že se vedení dopravního podniku rozhodlo odměnit ty, kteří se starají o více než milion cestujících denně. Snažíme se je proto ve vysokém pracovním nasazení motivovat. Před Vánocemi se tak na mimořádné odměny mohou těšit řidiči a zaměstnanci, kteří zajišťují provozní podporu," uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

"Před časem jsem řekl, že dopravní podnik musí zvýšit efektivitu a hledat úspory všude, jen ne na mzdách zaměstnanců. Daří se to a zaslouženě jsou odměňováni ti, kteří se o to svou tvrdou prací zasloužili," okomentoval rozdělení odměn také náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.


Na odměny se mohou těšit také řidiči tramvají (23. února 2017, Filip Vlček).

V roce 2017 se dopravnímu podniku podařilo realizovat nastavená úsporná opatření. "Ikdyž jsou na nás kladeny stále vyšší a vyšší nároky v rozsahu a kvalitě poskytovaných služeb, jsme schopni průběžně šetřit. Na základě očekávaného výsledku hospodaření společnosti jsme se rozhodli k tomuto kroku," řekl Martin Gillar, generální ředitel a předseda představenstva. "Chceme si udržet nejen vlastní řidiče, ale i zaměstnance, kteří zajišťují provozní podporu a zároveň přilákat nové. Dopravní podnik hlavního města Prahy je dobrým zaměstnavatelem a ukazujeme potenciálním zájemcům o zaměstnání  nás, že si svých zaměstnanců vážíme," dodal Gillar.

Profese řidičů městské hromadné dopravy klade vysoké psychické i fyzické nároky a jde o velmi náročné povolání. Pražský dopravní podnik letos také spustil náborovou kampaň, která má přilákat další nové řidiče. Situace se odvíjí od aktuální potřeby obsazenosti pracovních míst, do níž se promítá přirozený úbytek i fluktuace zaměstnanců a aktuální potřeba pokrytí dopravních výkonů.


Největší podíl by měli dostat především řidiči autobusů (11. března 2012, Filip Vlček).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné zvýhodnění jízdného žáků, studentů a seniorů starších 65 let poskytnutím slevy 75%?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!