Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Středočeský kraj chce tramvaj i do Jesenice

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Středočeský kraj hodlá zlepšit dopravní propojení přiléhajících částí Středočeského kraje s Prahou. Plánuje tak výstavbu nových tramvajových tratí právě za hranice hlavního města.

Tramvaje by tak do několika let mohly jezdit například na tratích do Zdib, Průhonic či do Jesenice u Prahy...


Jak v budoucnu můžeme jezdít do Jesenice (7. září 2016, Filip Vlček + koláž).

"Rozšíření tramvajových tratí do obcí a měst sídlících v blízkosti Prahy, společně s rozšířením integrované dopravy na železničních tratích, považujeme za jediný možný způsob, jak zlepšit dopravní propojení mezi Prahou a obcemi a hlavně tím chceme umožnit tamním obyvatelům snazší, levnější a ekologičtější způsob dopravy do zaměstnání či za jinými aktivitami do hlavního města," řekla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Vedení těchto tratí na území regionu je, jak dále upřesnila, koordinováno s výhledovým vedením tramvajových tras zajišťovaných hlavním městem Prahou, konkrétně prostřednictvím Dopravního podniku hlavního města Prahy. Ten poskytuje středočeské Krajské správě a údržbě silnic, coby investorovi, své zkušenosti s provozováním těchto tratí. Podle krajského radního pro oblast dopravy Františka Petrtýla tím však celá pomoc Prahy směrem ke středním Čechám končí.


Tramvajová doprava je páteří především v Praze (7. září 2016, Filip Vlček).

Celá investorská příprava, počínaje zpracováním vyhledávacích studií, projektových dokumentací či následného financování, to vše jde za krajem. "Nelze tudíž tvrdit, jak už se v médiích díky prohlášení náměstka primátorky Petra Dolínka objevilo, že Praha chce stavět tramvajové tratě do středních Čech. Je tomu přesně naopak. Jde o náš zájem, který ve spolupráci s Prahou řešíme a připravujeme delší dobu. Tramvajové trati na území regionu bude kraj připravovat a realizovat samostatně, hlavní město Praha poskytne součinnost při provozu a napojení na kolejovou síť Prahy," upřesnil radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Investorská příprava možných tramvajových tratí přitom probíhá za součinnosti všech dotčených organizací, které mají obsluhu integrované dopravy na starosti. "Návrhy vedení jednotlivých tras jsou již detailně projednávány se zástupci dotčených obcí a měst. V tuto chvíli mezi ně patří především Zdiby, Průhonice nebo Jesenice u Prahy a jednání probíhají tak, aby byly v maximální možné míře zohledněny jejich požadavky," dodal Petrtýl.


Středočeský kraj chce navázat na infrastrukturu (7. září 2016, Filip Vlček).

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Fořt
- Jakub Lachout
- Vojta Beneš
- Antonín Jelínek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné zvýhodnění jízdného žáků, studentů a seniorů starších 65 let poskytnutím slevy 75%?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!