Get Adobe Flash player

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ

Dopady šíření koronaviru v dopravě v České republice pro vás sledujeme průběžně v online zpravodajství:
- 19. března 2020 (čtvrtek)
18. března 2020 (středa)
17. března 2020 (úterý)

Fotografie, postřehy a podněty posílejte na info@vlcoun.cz. 

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Zlínský kraj má autobusy zdarma, Zlín ale nikoli

ZLÍNSKÝ KRAJ - Jízdné zdarma v důsledku šíření nákazy koronaviru zavedl od středy Zlínský kraj v linkových autobusech. Cestující nastupují pouze zadními dveřmi, zároveň jsou povinni použít roušky nebo jiné ochranné prostředky.

Kde se i nadále musí platit, jsou trolejbusy a autobusy Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice, kde k takovým opatřením není důvod...


V krajské autobusové dopravě jezdí cestující zdarma (21. července 2015, Filip Vlček).

O novém nařízení, které má snížit riziko šíření pandemické nákazy, informoval Krajský úřad Zlínského kraje. "Chceme tím ochránit řidiče, aby se při platbě nedostávali do blízkého styku s cestujícími potenciálně nakaženými koronavirem. Cestující budou nastupovat a vystupovat pouze zadními dveřmi a nebudou platit jízdné. Cestovat tedy budou zdarma, budeme však po nich chtít, aby si ústa a nos chránili rouškami či alespoň šálami, šátky nebo kapesníky," upozornil na nové pravidlo při cestování veřejnou dopravou hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

V městské dopravě se platí dál

Opatření Zlínského kraje se ale netýká trolejbusů ani autobusů městské hromadné dopravy Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice. Cestující tak musí mít i v době mimořádných opatření při přepravě platný jízdní doklad. Z důvodu ochrany řidičů před nákazou byl pouze zastaven doplňkový prodej jízdenek u řidičů vozidel MHD. "U některých cestujících by mohl vzniknout mylný dojem, že rozhodnutí kraje o dočasném odpuštění jízdného v příměstské linkové autobusové dopravě by se mohlo týkat i MHD. Není tomu tak. Bezplatná doprava se vztahuje pouze na autobusovou dopravu, jejímž objednavatelem je Zlínský kraj," upozornil ředitel Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Josef Kocháň.


Na městskou dopravu se opatření nevztahuje, dál se platí (21. července 2015, Filip Vlček).

Nákup jízdních dokladů pro městskou dopravu i označování jízdenek pro jednotlivou jízdu ve vozidlech probíhají bez kontaktu s řidiči. "Chápu opatření v krajské autobusové dopravě, kde všichni cestující při nástupu a nákupu jízdenek procházejí v menší vzdálenosti než jeden metr od řidiče a kde stanoviště řidiče nejsou oddělena skleněnou přepážkou jako v městské dopravě. V trolejbusech a autobusech městské dopravy není důvod, proč by měli být cestující od povinnosti opatřit si jízdní doklad předem mimo vozidlo osvobozeni," doplnil Kocháň s tím, že počty cestujících razantně poklesly.

Zdarma zatím do 24. března

Jízdné zdarma v krajských autobusech bude prozatím zavedeno do 24. března. "Věříme, že do té doby budou všichni řidiči vybaveni potřebnými ochrannými prostředky,“ doplnil hejtman Čunek. Právě do 24. března platí vládní nařízení o omezení pohybu osob. Lidé by měli své cesty omezit jen na nejnutnější minimum, jako jsou cesty do zaměstnání, k lékaři a na nákupy. Vláda sice nezakázala pobyt v parcích a v lesích, doporučila ale mít ochranné prostředky.


Bezplatná přeprava potrvá zatím do 24. března, dál se uvidí (21. července 2015, Filip Vlček).

Zlínský kraj teď

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

zdroj: http://cam-km.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Lukáš Procházka

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!