Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Litoměřická MHD s novým dopravcem zhoustla

LITOMĚŘICE - Městská hromadná doprava v Litoměřicích doznala od začátku července výrazných změn. Došlo k rozšíření počtu linek, nárůstu spojů i přidání nových zastávek. Nová linka C pak zajíždí i na Mírové náměstí.

Dopravu ve městě zajišťují Autobusy Karlovy Vary na základě výběrového řízení. Smlouva je uzavřena na období deseti let...


Linka A v blízkosti autobusového nádraží (10. července 2019, Lukáš Verner).

Oproti předchozímu stavu došlo k dvojnásobnému navýšení dopravního výkonu, tedy počtu ujetých kilometrů za rok. Původní dopravce BusLine zajišťoval roční dopravní výkon na dvou linkách v počtu 110.873 kilometrů, nový dopravce Autobusy Karlovy Vary zajišťuje výkon na čtyřech linkách v celkovém počtu 234.070 kilometrů za rok. Na území města Litoměřice vzniklo pět nových zastávek městské dopravy. Nové zastávky jsou umístěny na Mírovém náměstí, v ulici České armády u domova pro seniory a hospicu, v ulici Masarykově před finančním úřadem, Štursově a Nerudově v blízkosti železničního přechodu pro pěší u litoměřického horního nádraží.

Nový dopravce Autobusy Karlovy Vary zajišťuje provoz na čtyřech okružních linkách, kdy přibyly linky s písmenným označením A a C. Provoz na linkách A, B a D je zajišťován v pracovních dnech od 4.30 do 23.00 hodin v základním intervalu 60 minut, v ranní a odpolední špičce pak ve zkráceném intervalu 30 minut. O víkendech a státních svátcích autobusy jezdí každou hodinu od 5.45 do 19.30 hodin. Linka C jezdí v hodinovém intervalu pouze v pracovních dnech od 6.00 do 18.45 hodin.


Autobus linky C na Mírovém náměstí v Litoměřicích (10. července 2019, Lukáš Verner).

Linka A není úplně novou linkou, ve shodné trase zde spoje jezdily v letech 2005 - 2008. Spoje linky obsluhují sídliště Pokratice, železniční stanici horní nádraží, poštu, sídliště Kocanda, autobusové nádraží a obchodní centrum Na Soutoku, vybrané spoje pak opouští území města až k terezínské křižovatce nebo zajíždí k výstavišti Zahrada Čech a výrobnímu závodu Timo. Linka B je vedena v podobné trase jako v minulosti, kdy obsluhuje autobusové nádraží, poštu, sídliště Cihelna a Pokratice a nemocnici. Nově neobsluhuje obchodní centrum Na Soutoku, kterou zajišťuje linka A.

Zcela novou linkou je linka s označením C, která obsluhuje autobusové nádraží, nemocnici, Mírové náměstí, sídliště Cihelna a Pokratice, finanční úřad a poštu. Linka D obsluhuje opět podobnou trasu jako v minulých letech a slouží jako protisměrná k lince B s menšími odchylkami.

Stáhněte si...
- Schema linek městské dopravy v Litoměřicích si stáhněte zde.
- Jízdní řád linky A MHD Litoměřice si stáhněte zde.
- Jízdní řád linky B MHD Litoměřice si stáhněte zde.
- Jízdní řád linky C MHD Litoměřice si stáhněte zde.
- Jízdní řád linky D MHD Litoměřice si stáhněte zde.
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Linka C v zastávce Daliborova (10. července 2019, Lukáš Verner).

Turnusová potřeba na všech linkách jsou 4 vozidla, záložní je 1 vozidlo. Pro provoz městské hromadné dopravy Litoměřice zakoupil dopravce nové autobusy SOR v počtu jeden vůz BN 8.5 a čtyři vozidla BNG 10.5 s pohonem na CNG. Všechna vozidla jsou klimatizovaná a nízkopodlažní, vybavená směrovými elektronickými panely, vnitřním vizuálním a akustickým systémem, sledováním polohy GPS a wifi připojením. Smlouvu s městem Litoměřice má dopravce uzavřenou na 10 let v celkové hodnotě 49,89 Kč za 1 km dopravního výkonu. Přeprava v litoměřické MHD je od 1. května 2018 zdarma pro všechny přepravované osoby, včetně plateb za děti, dětské kočárky, zavazadla a psy.

Čtěte také...
- Lovosická MHD slaví 10 let. A již je i bezplatná (vydáno 29. ledna 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Autobus městské dopravy u Nemocnice v Litoměřicích (10. července 2019, Lukáš Verner).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!