Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Dva roky dopravu zajistí AD Podbořany i Arriva

ÚSTECKÝ KRAJ - Osud autobusové dopravy v Ústeckém kraji je na dva roky vyřešen. Zajištěním dopravy na Podbořansku, Vejprtsku a Lounsku byly pověřeny Autobusová doprava Podbořany, Autobusy Karlovy Vary a Arriva City.

Informoval o tom Ústecký kraj s tím, že nové smlouvy budou uzavřeny na dva roky a zaplatí za ni bezmála 257 milionů korun...


Dopravu od 7. ledna zajišťovali soukromí dopravci (7. ledna 2019, František Živnůstka).

Vyhodnocení zadávacích řízení veřejných zakázek na zajištění dopravní obslužnosti části území Ústeckého kraje projednávali na svém středečním jednání krajští radní. Konkrétně řešili oblasti Podbořansko, Vejprtsko a Lounsko. Tady totiž 3. ledna vypověděl smlouvu a od 7. ledna přestal dopravu zajišťovat tehdejší dopravce TD Bus s argumenty, že kraj hradí daleko nižší ztrátu, než jaká ve skutečnosti je. Vedení Ústeckého kraje zase tvrdí, že autobusový dopravce dlouhodobě porušoval závazky. I přesto ale vyhlásilo výběrové řízení. 

"Krajští radní na středečním jednání nakonec rozhodli o výběru dodavatelů a o uzavření smluv s následujícími dodavateli, a to za podmínek uvedených v jejich nabídkách," potvrdila tisková mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Dopravní obslužnost Podbořanska tak převezme Autobusová doprava Podbořany, na Vejprtsku vyjedou Autobusy Karlovy Vary a v západní části Lounska bude dopravu zajišťovat společnost Arriva City.


Zájezdové autobusy byly na pravidelných linkách běžné (7. ledna 2019, František Živnůstka).

Vedení Ústeckého kraje bude s dopravci smlouvy uzavírat s platností od 1. února letošního roku do konce ledna roku 2021. S platností těchto smluv by měla v uvedených oblastech dojezdit také bezplatná příležitostná doprava. Autobusová doprava Podbořany bude dopravu zajišťovat za 42,90 za kilometr, Autobusy Karlovy Vary za 44,80 korun za kilometr a pražská Arriva City bude kilometr jezdit za 45,59 korun. "Celková částka na plnění těchto smluv je 256 508 616,92 korun," uzavřela Lucie Dosedělová.

Společnost TD Bus smlouvu vypověděla 3. ledna a Ústecký kraje začal ihned hledat náhradní dopravce, kteří byli schopni od 7. ledna zajistit náhradní příležitostnou dopravu. Zatímco ředitel společnosti TD Bus Milan Toms uvedl, že v Ústeckém kraji můžeme pozorovat dlouhodobou likvidaci soukromého sektoru v oblasti dopravy, vedení Ústeckého kraje označilo jeho tvrzení za nesmysl. Kraj byl nakonec úspěšný, podařilo se mu sehnat přes desítku dočasných dopravců.

Čtěte také...
- Ústecký kraj autobusovou krizi zatím zažehnal (vydáno 17. ledna 2019).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Autobus společnosti NordTrans v Postoloprtech (8. ledna 2019, František Živnůstka).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!