Get Adobe Flash player

Škodovka vyrobila bateriový trolejbus 35Tr

PLZEŇ - Společnost Škoda Electric vyvinula a vyrobila nový trolejbus Škoda 35Tr. Jedná se o 18 metrové kloubové moderní vozidlo, které vyrazilo do zkušebního provozu v Plzni.

Nový trolejbus vznikl na základě spolupráce s výrobcem karosérie firmou Iveco. Informovala o tom společnost v tiskové zprávě...


Pohled na zbrusu nový trolejbus 35Tr (leden 2018, Škoda Transportation).

"Jedná se o pokročilou a v poslední době velmi preferovanou generace trolejbusů. Vozy mohou být průběžně nabíjeny baterií In-MotionCharge přes trolejové vedení, která umožňuje ukládat energii do bateriových akumulátorů ve vozu," řekl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Trolejbusy poté mohu být nasazeny na trasy, které nemusí být pokryty trolejovým vedením po celé délce. Díky tomu se lépe řeší linky hromadné městské dopravy a dochází ke snížení nákladů na infrastrukturu. "Poměr jízdy na troleji a trakci může dosahovat hodnoty až 50/50. Dopravce tím profituje z vozu na elektrický pohon, který je výkonný za všech okolností a neztrácí čas statickým dobíjením, protože energie je do vozu získávána během jízdy pod trolejí," dodal Kuch.


Kloubový vůz nyní čeká testování (leden 2018, Škoda Transportation).

Škoda Electric v minulosti společně s firmou Iveco úspěšně realizovala celou řadu projektů trolejbusů. V italské Bologni tak například slouží 49 vozidel, pro které Škodovka vyráběla elektrovýzbroj a zajišťovala kompletní montáž ve svém plzeňském podniku. Plzeňská Škodovka navíc v listopadu loňského roku poprvé na veřejnosti v rámci veletrhu Czechbus 2017 představila nový elektrobus Škoda E’City, který také vznikl na základě spolupráce s firmou Iveco.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa - v Evropě, Asii a severní Americe. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů představila Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů. Společnost se zabývá konceptem ekologických vozidel dlouhodobě a je synonymem pro ekologickou bezemisní dopravu.


Parciální trolejbusy nové generace vyrobila Škoda (leden 2018, Škoda Transportation).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!