Get Adobe Flash player

Statistika ostravského DP: Cestující se vrací

OSTRAVA - Po několika letech soustavného poklesu počtu cestujících, kteří cestují městskou hromadnou dopravou, se dopravní podnik dočkal opětovného návratu cestujících do tramvají, trolejbusů a autobusů.

Může za to především větší pohodlí díky placení jízdného kartami nebo třeba zvýšení bezpečí díky přepravním asistentům...


Do městské dopravy v Ostravě se vrací cestující (18. července 2014, Filip Vlček).

Dopravní podnik Ostrava každoročně vyhodnocuje počty přepravovaných osob v souladu s aktuálně platnou metodikou Ministerstva dopravy ČR. "Za rok 2017 jsme přepravili více než 91 milionů cestujících. Jsem velice rád, že se tím potvrdila naše vize z minulého roku a přál bych si, aby se jednalo o trvalý trend v městské hromadné dopravě," informoval generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Významný podíl na návratu cestujících do prostředků městské hromadné dopravy má v Ostravě bezkonkurenčně nejlepší odbavovací systém pro bankovní platební karty, sloučení městských zón do jedné tarifní zóny, a také nové projekty dopravní podnik jako je nasazení asistentů přepravy do vozů nebo častější úklidy a kamerový systém.

Čtěte také...
- Přepravní asistentni se uchytili, budejich víc (vydáno 31. ledna 2018)
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Moderní nízkopodlažní vozidla dost táhnou (18. července 2014, Filip Vlček).

"Podle výsledků průzkumů naše služby využívají nejvíce studenti. V uplynulém roce jsme však zaznamenali také nárůst počtu cestujících z řad podnikatelů a majitelů firem, za což jsme velice rádi a je to pro nás důkazem, že poskytujeme skutečně moderní, rychlou a bezpečnou přepravu po městě," doplnil Morys. Do budoucna dopravní podnik sází na velké projekty obměny vozového parku, posilování týmu asistentů přepravy a dalšího rozvoje moderních trendů v odbavovacím systému pro cestující.

Dopravní podnik Ostrava zároveň zaznamenal rekordní známku spokojenosti od svých cestujících. "V průzkumech, které si každoročně zpracováváme, jsme poprvé získali více než 6 bodů ze 7, čehož si samozřejmě velmi vážíme, a je to pro nás zároveň výzva tohle skóre ještě zlepšovat," uzavřel Daniel Morys.


Městskou dopravou jezdívají studenti i podnikatelé (18. července 2014, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Grussmann
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Souhlasíte se zrušením krátkodobých papírových jízdenek, které DP Ostrava plánuje od 1. ledna 2020?
 

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!