Get Adobe Flash player

Nový terminál v Orlové již představili radním

ORLOVÁ - Za účasti členů rady Orlové a zástupců dopravní skupiny 3CSAD se uskutečnila prohlídka nového přestupního terminálu, který se stává moderním přepravním uzlem pro 20 příměstských linek a 5 linek MHD.

Projekt přestupního terminálu je sice ještě ve fázi dokončovacích prací, cestující jej však již mohou v provozním režimu využívat...


Prohlídka nového přestupního terinálu (březen 2018, MÚ Orlová).

Ředitel divize osobní dopravy skupiny 3CSAD pan Jakub Vyvial zastupitelům města představil prostornou klimatizovanou čekárnu pro cestující s odbavovacím oknem přepravní kanceláře, samoobslužnými automaty a sociálním zařízením, které je po dobu otevírací doby přístupno zdarma. Následovala prohlídka provozního zázemí, jež řidičům autobusů poskytuje prostornou společenskou místnost s televizí, kuchyňku a kompletní sociální zařízení. Zástupci města rovněž nahlédli do dispečinků řízení provozu a ostrahy areálu.

Kromě samotné budovy přestupního terminálu dopravce radním představil nově vybudovanou CNG plnicí stanici, přičemž nastínil možnost jejího využívání městskými službami, konkrétně například městskou policií, jejíž vozidla s pohonem na CNG by zde v rámci spolupráce mohla být doplňována.

Čtěte také...
- V Orlové zrekonstruují autobusové nádraží (vydáno 24. července 2017).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Opravena byla i část autobusového nádraží (březen 2018, MÚ Orlová).

"Rádi jsme vyhověli zájmům ze strany radnice o prohlídku téměř dokončeného terminálu a rovněž nás těší pozitivní zpětná vazba k tomuto významnému projektu," uzavřel setkání ředitel divize osobní dopravy Vyvial.

Modernizovaný přestupní terminál Orlová poskytuje cestujícím vyšší bezpečnost, lepší informovanost a komfortnější cestování s podporou multimodality, kdy díky novému přilehlému parkovišti a úschovně kol umožňuje cestujícím plynulý přestup z individuální automobilové a cyklistické dopravy na městskou a příměstskou autobusovou dopravu, a celkově tedy přispívá ke zvýšení atraktivity veřejné dopravy pro cestující. Současně je veřejná doprava dostupnější pro osoby se zdravotním postižením a s omezenou schopností pohybu a orientace, které budou moci díky po kompletní realizaci projektu využít plně bezbariérového přístupu k nástupištím a do provozní budovy.


Uvnitř nechybí ani přepravní kancelář ČSAD Karviná (březen 2018, MÚ Orlová).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!