Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Cestující na Liberecku vozí nové Crosswaye

LIBERECKÝ KRAJ - V rámci postupného zkvalitňování veřejné dopravy se cestující dočkali více bezbariérově přístupných spojů na Liberecku. Novinkou je také nasazení nových nízkopodlažních velkokapacitních vozidel.

Změna souvisí s postupnou obnovou vozového parku vnitřního dopravce ČSAD Liberec. Podíl nízkopodlažních spojů dosáhl 75%...


Jeden z nových kapacitních autobusů (11. prosince 2020, KÚ Libereckého kraje)

"V rámci dlouhodobých smluvních kontraktů jsou požadovány vyšší nároky na komfort vozidel, a právě bezbariérový přístup je jedním z parametrů. Jsme navíc rádi, že nad rámec smluvního požadavku pořizuje pro regionální dopravu vnitřní dopravce již pouze vozidla nízkopodlažní," sdělil Jan Sviták, náměstek hejtmana pověřený řízením resort dopravy. V oblastech Jablonecko a Turnovsko-Semilsko došlo k navýšení počtu garantovaných nízkopodlažních spojův letech 2019 a 2020.

Na Liberecku se pak počet postupně s obnovou vozového parku zvyšoval v průběhu celého roku 2020. "S obdobnou obnovou počítáme také v oblasti Českolipska, a to na přelomu let 2021 a 2022," dodal Sviták s tím, že s velkokapacitními patnáctimetrovými vozidly se cestující setkají zejména na linkách z Liberce do Chrastavy, Jablonce nad Nisou a Stráže pod Ralskem. Jedná se o linky, kde počet cestujících v ranních a odpoledních spojích překračuje pravidelně 60 cestujících a maxima dosahovala hodnot překračující 80 cestujících, což je obvyklá kapacita dvanáctimetrového autobusu.


Interiér kamacitního autobusu Iveco (11. prosince 2020, KÚ Libereckého kraje)

"O pořízení těchto vozidel jsme usilovali již několik let, ale teprve v rámci dlouhodobých kontraktů bylo možné záměr uskutečnit," upřesnil Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK. "Vozidla budou nasazená na linky, kde zaznamenáváme dlouhodobě rostoucí trend počtu cestujících. Současná pandemie koronaviru sice tento trend obrátila, ale jsme přesvědčeni, že se jedná pouze o dočasný stav a v budoucnu bude kapacita vozidel efektivně využita," vysvětlil Pospíšil. 

Vozidla Iveco Crossway 14,5 LE pořídila společnost ČSAD Liberec. Autobus má kapacitu 55 míst k sezení a celkovou kapacitu včetně míst k stání 112. Autobusy budou plně vybaveny podle nových standardů IDOL, tj. vnějšími i vnitřními informačními systémy, které zahrnují elektronické panely, LCD obrazovku a přípravu pro akustické hlášení. Současně jsou autobusy vybaveny klimatizací. „Aktuálně probíhá seznamování řidičů s těmito vozidly na trasách, kde se s novým jízdním řádem vozidla objeví," řekl Martin Liška, provozní ředitel ČSAD Liberec. Pořizovací cena jednoho vozidla činila 5,7 milionu korun.


Autobusy uvítají i vozíčkáři nebo matky s kočárky (11. prosince 2020, KÚ Libereckého kraje)

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!