Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Jabloneckou MHD od února zajistí Umbrella

JABLONEC NAD NISOU - Městskou hromadnou dopravu v Jablonci bude od února příštího roku provozovat společnost Umbrella. Její nabídka byla hlavně ekonomicky nejvýhodnější, odborářům se ale postup radnice nelíbí.

Umbrella je v městské hromadné dopravě na českém trhu nováčkem, v zahraničí už ale MHD zajišťuje v Hamburku nebo Berlíně...


BusLine v jablonecké MHD dojezdí (26. března 2012, MÚ Jablonec nad Nisou)

Od února příštího roku bude veřejnou autobusovou dopravu v Jablonci nad Nisou a okolních obcích zapojených v Dopravním sdružení obcí Jablonecka zajišťovat společnost Umbrella Coach & Buses. Její nabídka ve výši 44,56 korun na kilometr byla ekonomicky nejvýhodnější. Autobusy budou jiné, ale jízdní řády i zastávky zůstanou zachovány tak, jak jsou cestující zvyklí. O novém dopravci na období následujících dvou let rozhodli jablonečtí zastupitelé na dnešním mimořádném zasedání. Na základě výzvy statutárního města Jablonec nad Nisou podalo nabídku na zajištění přepravy cestujících na přechodnou dobu od 1. února 2021 do 31. ledna 2023 celkem osm dopravních společností. Nabízená výše kompenzace se pohybovala od 44,56 do 67,40 korun za kilometr.

"Nejvýhodnější nabídku podala společnost Umbrella, která bude po dva roky od února 2021 zajišťovat městskou hromadnou dopravu v Jablonci a také autobusovou dopravu v okolních obcích zapojených do Dopravního sdružení obcí Jablonecka. Jízdní řády ani zastávky se nemění," uvedl primátor Jiří Čeřovský. Autobusy značky Mercedes-Benz Citaro s kapacitou až 96 cestujících jsou vybaveny klimatizací a wifi připojením. Společnost Umbrella mimo jiné zajišťuje veřejnou autobusovou dopravu v německých městech Hamburk či Karlsruhe.


Radnice hledala nového nejlevnějšího dopravce (7. srpna 2019, MÚ Jablonec nad Nisou)

Výběr, respektive chování nově vybraného dopravce, se ale nelíbí jabloneckým odborům. "Při stávající legislativě je opravdu jedno, v jakém jezdí řidiči tričku. Jde tu spíše o to, aby jezdili a dál sloužili občanům města Jablonec nad Nisou a okolním obcím. Neumím si při nastávající zimě představit, že sem někdo přivede šoféry bůh ví odkud a pustí je bez zkušeností s lidmi na silnice do Jizerských hor," reagoval předseda jabloneckých odborů Jiří Kuchynka na vyjádření dopravce, že ten si zajistí nejen vozy, ale své řidiče. Ti stávající tak patrně přijdou o práci.

Jablonecká radnice vyhlásila výběrové řízení na nového dopravce letos v lednu. V srpnu soutěž ale zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, natož hned v září město oslovilo os vytipovaných dopravních společností s poptávkou na zajištění dopraví obslužnosti. Na poptávku reagovala jen společnost BusLine s nabídkou téměř 56 korun za kilometr, což zastupitelé v říjnu odmítli. Radnice proto znovu vyzvala k podání nabídek. Ozvalo se osm dopravců, ze kterých Jablonec vybral právě společnost Umbrella.


Umbrella spadá do rodiny dopravců FlixBusu (nedatováno, FlixBus)

Umbrella patří v rámci FlixBusu co do velikosti dopravce celosvětově do první trojky a v zahraničí zajišťuje také městskou dopravu ve vybraných městech. V Hamburku a jeho příměstských částech dnes jezdí 26 autobusů značek Mercedes-Benz a MAN, které jsou součástí komplexní mobility města Hamburk. "Od prosince 2020 bychom měli naše služby v Hamburku zhruba zdvojnásobit a postupně v dalších letech objem obsluhovaných kilometrů v rámci městské a příměstské mobility navyšovat. Od roku 2022 bychom pak měli začít jezdit i s plně elektrickými autobusy," uvedl generální ředitel společnosti Umbrella Pavel Steiner.

Společnost Umbrella Mobility tím navázala na dvouroční poskytování náhradní autobusové dopravy v Hamburku a okolí, kdy byly její autobusy nasazovány při plánovaných i neočekávaných výpadcích železniční dopravy. Náhradní autobusovou dopravu provozuje Umbrella momentálně také v Berlíně. Během roku 2020 pak začne zajišťovat městskou a příměstskou dopravu právě v Berlíně, a od roku 2021 také v Mnichově.


Městskou dopravu od února čekají velké změny (5. dubna 2017, MÚ Jablonec nad Nisou).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!