Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

ČSAD Liberec koupilo 17 nových Crosswayů

LIBEREC - Od 15. prosince loňského roku obsluhují oblast Liberecka autobusy vůbec prvního krajského dopravce, ČSAD Liberec. Flotilu nyní doplnilo 17 zbrusu nových nízkopodlažních vozidel značky Iveco Crossway.

Autobusy mají podle Libereckého kraje nadstandardní výbavu, nechybí třeba vyhřívaná zrcátka, klimatizace i moderní sedadla...


Pohled na část nových autobusů ČSAD Liberec (4. února 2020, KÚ Libereckého kraje)

"Již od roku 2017 pracujeme na vytvoření vlastního dopravce s cílem získat kontrolu nad cenou dopravního výkonu. Výsledkem tohoto úsilí je desetiletá smlouva ve společnosti ČSAD Liberec. Jsem proto rád, že se naší firmě podařilo zahájit zkvalitňování vozového parku tak, aby cesty po kraji byly pro občany co nejpohodlnější a nejbezpečnější," uvedl hejtman Martin Půta. Jeden autobus vyšel na 4,3 milionu korun.

Všech 17 nových nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway měří 12 metrů. Vozidla disponují motorem Cursor 9, automatickou převodovkou, mají moderní sedadla s bezpečnostními pásy, nechybí elektrické vyhřívání čelního skla a zrcátek, klimatizace či dvojité zasklení všech dostupných dveří. Autobusy jsou bezbariérové a topení řídí spínací hodiny. Výkon vozidel je 265 kW a jejich zdvihový objem činí 8.710 cm3.


Moderní klimatizovaný interiér autobusů (4. února 2020, KÚ Libereckého kraje)

"Vozy mají nadstandardní kvalitu. Velice mě těší jejich konečná cena. Autobusy jsme objednali v nejlepším nabízeném provedení v těch nejdůležitějších parametrech, jako jsou motor, převodovka, klimatizace a topení. V porovnání s ostatními zakázkami, které se dají dohledat ve veřejných zdrojích, se díky uzavřené smlouvě se společností ČSAD Liberec podařilo nakoupit autobusy mimořádně výhodně," dodal Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Smluvní vztah týkající se zajištění obnovy vozového parku uzavřela společnost ČSAD Liberec v říjnu roku 2017. Po získání společnosti do majetkové struktury Libereckého kraje prověřila smlouvu advokátní kancelář Havel & Partners, která neshledala po právní ani ekonomické stránce žádné závady v jejím plnění. Vozový park ČSAD Liberec v současné době čítá 63 autobusů. V jeho obnově bude Liberecký kraj pokračovat i v dalších letech. Přispěl na to doposud částkou 60 milionů korun.   


Vozy brzy vyjedou na linky (4. února 2020, KÚ Libereckého kraje)

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!