Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Liberečtí řidiči dostanou přidáno až 2500 korun

LIBEREC - Po dlouhém vyjednávání Odborové organizace Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou s představenstvem společnosti došlo zkraje října k podepsání Podnikové kolektivní smlouvy pro roky 2019 - 2020.

Měsíčně se mzda řidičům i technicko-hospodářským pracovníkům zvedne až o 2500 korun, zvýší se i připojištění...


Mzdy se od nového roku zvednou o 2500 korun (7. července 2011, Filip Vlček).

Smlouva upravuje vzájemné vztahy účastníků, jejichž práva a povinnosti stanoví další pracovně právní, mzdové a sociální vztahy a nároky. "S potěšením můžeme konstatovat, že členská základna jednomyslně odsouhlasila kolektivní smlouvu pro roky 2019 - 2020. Nic tedy nebránilo v jejím podpisu, a tím tak kolektivní smlouva nabyla platnost," informoval předseda závodního výboru odborové organizace dopravního podniku v Liberci Zdeněk Leszkoven na sociálních sítích nejen odboráře, ale také ostatní zaměstnance, krátce po podpisu.

S přihlédnutím na současný personální stav v dopravním podniku a obecně složitou situaci na trhu práce, dochází v příštím roce ke zvýšení platů a zároveň k rozšíření zaměstnaneckých benefitů. "Jsem rád, že se nám podařilo uzavřít kolektivní smlouvu, která výhodně zlepšuje platové podmínky našich zaměstnanců a zároveň respektuje ekonomické možnosti dopravního podniku," doplnil předseda představenstva Michal Zděnek.


Zvýšení mezd se týká řidičů i pracovníků v kancelářích (7. července 2011, Filip Vlček).

Odboráři hodnotí uzavřenou kolektivní smlouvu jako velmi dobrou, garantující po dobu dvou let solidní nárůst mezd. Od 1. ledna 2019 dojde k navýšení mezd u všech zaměstnanců o 10 korun do tarifní mzdy a 5 korun do osobního ohodnocení. Toto navýšení činí zhruba 2500 korun měsíčně. K dalšímu navýšení mezd ve stejné výši dojde také od 1. ledna roku 2020. Navíc bude navýšen příspěvek penzijního připojištění z 500 na 750 korun měsíčně a příplatek za odpracovaný fond pracovní doby z 500 na 750 korun měsíčně. Nově bude též přiznán zaměstnancům zařazených v kategorii THP.

V nové kolektivní smlouvě se zaměstnavatel zavazuje nadále hradit pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. Ostatní benefity zůstávají beze změn. Do této kategorie patří například dovolená 5 týdnů, příspěvek na stravování nebo zlevněné jízdné pro zaměstnance a rodinné příslušníky. "Věříme, že nová kolektivní smlouva zaměstnance potěšila a motivuje nové," uzavřel Zdeněk Leszkoven.


S novou kolektivní smlouvou jsou spokojeni DP i odbory (7. července 2011, Filip Vlček).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!