Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Lávka pro pěší na Rajské
zahradě je kompletní

 O Rail Business Days
je letos nebývalý zájem

 Nové jízdní řády v Ústí:
Mizí takt a mění rozjezdy

 Začala oprava nádražní
budovy v Pardubicích

Stavbaři opravují křižovatku u nádraží v Liberci

LIBEREC - Již dva týdny je uzavřena důležitá křižovatka před budovou železničního nádražím v Liberci. Stavbaři tady provádí rozsáhlou rekonstrukci tramvajového oblouku i přilehlého prostoru.

Namísto kolejnic v BKV panelech osazených před 22 lety bude trať nově řešena kolejnicemi položenými na betonové desce...


Stav stavebních prací před nádražím (28. dubna 2016, Zdeněk Mazánek).

První týden byl ve znamení likvidace původní trati a zahájení výkopových prací kvůli inženýrským sítím. Nové stožáry trakčního vedení byly vztyčeny ještě před zahájením uzavírky, v předstihu na ně byly již zavěšeny i příčné úchyty a převěsy. Uzavření křižovatky se významně dotklo veškeré dopravy v blízkém okolí.

V ulicích U Nisy a Tatranská byl s ohledem na přestupní bod tramvají a autobusů zcela změněn režim veškeré dopravy. Tramvajové linky 2 a 3 jsou zkráceny do úseku Lidové sady - Rybníček, dále do Dolního a Horního Hanychova je zavedena NAD v podobě linek X2 a X3. Na tyto linky jsou v pracovní dny nasazovány kloubové autobusy a "dvojčata" standardních nízkopodlažních autobusů. To znamená, že pakliže jede takový vůz na lince X3, je doprovázen dalším vozem linky X2, tedy jenom do Dolního Hanychova. O víkendech jezdí pouze sólo standardní vozy.


Práce na křižovatce po odstranění kolejiště (28. dubna 2016, Zdeněk Mazánek).

Tramvajové linky 5 a 11 ve směru z Vratislavic nad Nisou a Jablonce nad Nisou jsou ukončeny ve smyčce Fügnerova. Na linku 5 jsou vypravovány tři kurzy, na linku 11 pět kurzů, z nichž jsou o pracovních dnech čtyři zajištěny nízkopodlažními soupravami. O víkendu na linkách 5 a 11 jezdí pouze vozy T3R.PLF, tedy je zaručen jejich 100% nízkopodlažní provoz stejně jako na lince 3, na které jsou vypravovány jenom čtyři kurzy.

Stáhněte si...
- Zastávkový jízdní řád linky číslo 2 si stáhněte zde.
- Zastávkový jízdní řád linky číslo 3 si stáhněte zde.
- Zastávkový jízdní řád linky číslo 5 si stáhněte zde.
- Zastávkový jízdní řád linky číslo 11 si stáhněte zde.
- Zastávkový jízdní řád linky číslo X2 si stáhněte zde.
- Zastávkový jízdní řád linky číslo X3 si stáhněte zde.
  (zdroj: www.dpmlj.cz).


Vůz linky 11 uhýbá ve Fügnerově ulic spoji linky 5 (29. dubna 2016, Zdeněk Mazánek).

Zajímavý je režim výměny dvojčat za sóla v pracovní dny po 17. hodině, neboť ten se děje přímo ve Fügnerově ulici za pomoci manipulanta, tedy zaměstnance vozovenské služby. Do vozovny zatahuje vysokopodlažní souprava, zbylé soupravy se rozpojují. V případě jedné soupravy se na linku 11 nadále vypravují oba rozpojené vozy. Aby se ovšem mezi ně dostala pětka, musí zadní vůz vycouvat z výstupní stanice na kolejovou spojku mezi smyčkou a městskou tratí a 'pětku' před sebe pustit.

Zbývající tři soupravy se rozpojují v manipulační zastávce, umístěné před vjezdem do smyčky, neboť první vůz následně zamíří do smyčky a druhý s manipulantem do vozovny, odkud se tento vrací služebním automobilem zpět do Fügnerovy ulice.


Rozpojovaná souprava v manipulační zastávce ve Fügnerově (27. dubna 2016, Zdeněk Mazánek).

Obsluha nádraží je zajištěna výhradně autobusovou dopravou. Náhradní zastávka Nádraží je umístěna u křižovatky třídy 1. máje a Vaňurovy ulice, autobusy jsou mezi touto stanicí a viaduktem vedeny přes autobusové nádraží. Pro tyto účely byly na vjezdu do AN ze Žitavské ulice demontovány závory a zároveň byla otevřena dosud nepoužívaná zadní brána na křižovatce Vaňurovy a Matoušovy ulice.

Objízdná trasa přes autobusové nádraží se dotkla linek X2, X3, 16, 22, 27, 30, 34, 36, 37, 54, 97, 98 a 99. Zadní vjezd navíc využívají i příměstské a dálkové autobusy, jejichž linky jsou vedeny přes Fügnerovu ulici. Výjimkou jsou autobusy RegioJet, neboť ty se pro svou výšku do brány nevejdou a proto musí jezdit přes tunel.


Autobus linky X3 na vjezdu zadní bránou do AN (25. dubna 2016, Zdeněk Mazánek).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!