Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Další autobusy na bioCNG
vyjely v Mladé Boleslavi

 Staré trolejbusy Škoda 15Tr
v Ústí nad Labem končí

 V teplické MHD se znovu
platí, OIS je již funkční

 Praha naostro spustila
trolejbusy na lince 58

Stavba přeložky ovlivňuje autobusové linky

LIBEREC, JABLONEC NAD NISOU - Uzavřením původní silnice III/29024 mezi libereckými Kunraticemi a jabloneckým Lukášovem v úterý 29. března odstartovala výstavba nové přeložky silnice I/14.

Uzavření silnice, po které denně projelo deset tisíc vozidel, si vyžádalo zavedení objízdných tras pro automobily i autobusy...


Crossway BusLine zdolává serpentýny do Lukášova (23. března 2016, Zdeněk Mazánek).

Objízdná trasa pro veškerou dopravu do 12 tun vede z Liberce do Jablonce nad Nisou od okružní křižovatky v Liberci – Kunraticích přes Vratislavice nad Nisou, Proseč nad Nisou do Jablonce nad Nisou. Doprava nad 12 tun bude vedena silnicí I/35 z Liberce přes křižovatku silnic I/35 a I/65 „Rádelský mlýn“ na silnici I/65.

Společnost KORID LK, koordinátor veřejné dopravy v Libereckém kraji, připravila výluková opatření ve veřejné dopravě po dobu trvání stavebních prací (cca 26 měsíců, tedy do května roku 2018). V rámci veřejné dopravy dojde k odklonění linek, které inkriminovaným úsekem projíždějí. Uzavírka se dotkne především úseku z Kunratic do Lukášova a budou jí dotčeny linky 141, 940 a 955. "Zatímco na linkách 940 do Vrchlabí (a Špindlerova Mlýna) a na lince 955 do Trutnova dojde spíše k časovým úpravám, na lince 141 z Liberce do Jablonce dojde k její reorganizaci," řekl Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK.


Crossway na lince 960 sjíždí do Kunratic (23. března 2016, Zdeněk Mazánek).

Linka číslo 141 jezdí v upravené trase: Liberec, aut. nádr. – Liberec, Fügnerova – Liberec, U Lomu – Liberec, Východní (pouze vybrané spoje) – Jablonec n.Nis.,Brandl (možnost přestupu na tramvaj v relaci Mšeno – Vratislavice) – Jablonec n.Nis., Belgická (možnost přestupu na MHD směr Lukášov) – Jablonec n.Nis., Rýnovice, samoobsluha - a dále po své trase směr Mšeno - Jablonecké Paseky a autobusové nádraží.

"Návrh jízdního řádu jsme zveřejnili koncem ledna a řešili jsme připomínky především ze sídliště Kunratická. Odtud cestuje linkou 141 značný počet cestujících především ráno ve směru do Jablonce. To je ovšem na závlek přes zastávku Východní nejméně času. Musíme totiž respektovat návaznosti linky 141 na ostatní spoje, ale také na začátky a konce směn či začátky a konce vyučování. Přesto vybrané spoje ráno do Jablonce a odpoledne z Jablonce přes zastávku Východní pojedou," dodal Pospíšil.


Hustý provoz způsoboval potkávání v serpetýnách (23. března 2016, Zdeněk Mazánek).

Uzavírkou silnice dotčená páteřní autobusová linka číslo 141 spojující Jablonec s Libercem má za cíl obsloužit ty části Jablonce nad Nisou, které nemají jiné spojení tramvají nebo vlakem. Zejména se jedná o velké sídliště ve Mšeně. Náhradní spojení je proto navrženo bez přestupů a co nejrychlejší tak, aby byl dopad na cestující z oblasti Mšena a Rýnovic, vzhledem k situaci, co možná nejmenší. 

Provoz liberecké linky MHD číslo 22 do zastávky Kunratice, Mšenská, zůstane zachován v nezměněné podobě.


Nová silnice povede do Lukášova rovně (23. března 2016, Zdeněk Mazánek).

Liberecký kraj se zároveň připravuje i na variantu, že vzroste poptávka po tramvajovém spojení linkou 11 z Jablonce nad Nisou do Liberce. "Prověřili jsme u Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou možnosti zkrácení intervalu tramvaje z patnácti minut na 10 minut v ranní a případně i odpolední špičce pracovního dne. Budeme sledovat počet cestujících v autobusech i tramvaji a jsme připraveni reagovat posílením dopravy právě tramvajovou linkou. Pokud by to z objektivních důvodů nebylo možné, jsme připraveni posílit linku autobusovou," ubezpečil radní Vladimír Mastník.

"V každém případě budeme využití spojů a jejich spolehlivost již od prvních dní monitorovat přímo v provozu, a pokud si to situace vyžádá, operativně zareagujeme úpravami jízdních řádů," dodal Mastník s tím, že jízdní řády jsou k dispozici na webu www.iidol.cz.


SOR CN 10,5 vjíždí do Kunratic. V pozadí točna linky 22 (23. března 2016, Zdeněk Mazánek).

Výstavba nové silnice I/14 výrazně zlepší směrové a výškové parametry ve srovnání se stávající méně kapacitní komunikací. Jde o dokončení kapacitního silničního propojení mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, jehož předcházející stavba byla dokončena v červenci roku 2008.

Celková délka nového úseku silnice bude 2514 metrů a stoupací pruh v délce 847 metrů. Stavba za 296,5 milionů korun je navržena k zařazení do Operačního programu Doprava 2014 - 2020 a bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR, zhotovitelem je pak společnost M-SILNICE.


Tedom ČSAD Liberec mezi Lukášovem a Kunraticemi (23. března 2016, Zdeněk Mazánek).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Ve kterém městě by se dle čtenářů měli více věnovat rozvoji tramvajových tratí?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!