Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

BusLine a DP ukazují dětem, jak cestovat

LIBEREC, SEMILY - Liberecký dopravní podnik s BusLine odstartovaly v rámci vzájemné spolupráce společný projekt pro mateřské školy, ve kterém prezentují veřejnou dopravu malým cestujícím.

Zábavnou formou jim vysvětlují, jak cestovat tramvají či autobusem a především, jaká pravidla by měly dodržovat...


Děti přivezl speciální autobus Mikeš (10. března 2016, BusLine).

První společná prezentace se uskutečnila v zázemí liberecké vozovny Dopravního podniku pro libereckou Mateřskou školu Jablůňka. Děti byly ze své mateřské školy dopraveny bezpečným autobusem společnosti BusLine pojmenovaným 'Mikeš'. Spolu se svým pedagogickým doprovodem si mohly vyzkoušet upoutání do bezpečných autosedaček, kterými je speciální autobus pro přepravu dětí vybaven.

Moderní autobus SOR ILH 12 je český autobus vyrobený na zakázku ve společnosti SOR Libchavy a disponuje kapacitou 50 míst k sezení. Všechna sedadla autobusu jsou vybavena moderním systémem IsoFix, díky kterému je dítě bezpečně upoutáno během několika vteřin. Dětské sedačky jsou vyrobeny s použitím revoluční technologie Maxi-Cosi Rodi AirProtect s vylepšenou boční ochranou, která překonává již tak přísné bezpečnostní testy. Sedačka chrání hlavu dítěte v případě nehody a má také optimální ochranu pro oblast boků. Lze ji polohovat, délka a šířka opěrky zad může být přizpůsobena rostoucímu dítěti ve věku od 3 do 12 let.


V autobuse je možné bezpečné usazení dětí (10. března 2016, BusLine).

"Projekt 'Bezpečnost pro naše děti' byl odstartován v listopadu 2012, kdy byl uveden do provozu autobus 'Beruška'. Vzhledem k tomu, že poptávka nejen ze strany mateřských i základních škol a rodičů, ale i samotných malých pasažérů byla opravdu veliká, BusLine v projektu bezpečné přepravy dětí pokračoval dál a v roce 2014 pořídil druhý autobus tohoto typu pojmenovaný 'Mikeš'," vysvětlil výkonný ředitel BusLine Radek Chobot.

Bezpečné autobusy si objednávají především mateřské školy z Libereckého kraje pro přepravu dětí na kulturní i sportovní akce.


Dětičky přímo ve vozovně dopravního podniku (10. března 2016, BusLine).

Po praktické ukázce, jak cestovat bezpečným autobusem, si děti prohlédly prostory Dopravního podniku, který již několik let pořádá pro děti a studenty odborných škol exkurze v zázemí společnosti. Obsahová stránka exkurzí je tematicky rozdělena podle věku účastníků. Návštěva těch nejmenších, dětí z předškolních zařízení patří svojí zvídavostí k těm nejpříjemnějším.

'Školení bezpečnosti v MHD' probíhá vyprávěním si a třeba jen malou, ale důraznou poznámkou, je dětem popsáno, jak by se měla chovat jejich maminka cestující s kočárkem nebo babička, která se například hůře pohybuje. Osvěta je cílená také na pedagogický doprovod. Pedagogům je vždy připomenuto, že pokud nastupuje skupina dětí, měl by řidič vozidla okamžitě dostat informaci, že organizovaná výprava bude nastupovat a hlavně, kde bude vystupovat.


Zajímavý a poutavý výklad měla mluvčí Martina Poršová (10. března 2016, BusLine).

"Jsou to maličkosti, které ale pro bezpečnost a spokojenost při cestování MHD znamenají mnoho," doplnila tisková mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce Martina Poršová, která se předškolákům v zázemí vozovny tradičně věnuje.

Společný projekt nabízí další možnosti, jak zkvalitnit služby pro cestující v městské hromadné dopravě a příměstské dopravě. "Bezpečnost našich zákazníků má ve stále se zrychlující době velkou prioritu. Informovaností těch nejmenších vlastně chráníme celou rodinu," poznamenal k společnému projektu obou dopravních společností ředitel dopravního podniku Luboš Wejnar.


A Mikešem se děti vrátily zase do školky (10. března 2016, BusLine).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!