Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Přívalové srážky v červnu
zaplavily řadu tratí

 Za jízdné v noční MHD
neplatí pětina lidí

 Na Most Inteligence
se provoz vrátí v létě

 V Hradci oslavili důstojně
výročí 75 let trolejbusů

Jihlava o víkendu oslaví 111 let provozu MHD

JIHLAVA - Výročí 111 let provozu městské dopravy oslaví o víkendu dopravní podnik v Jihlavě. Na Masarykově náměstí se v sobotu a v neděli sejdou dvě desítky historických i nejmodernějších vozidel městské dopravy.

Kromě okružních jízd trolejbusů a autobusů si dopravní podnik připravil pro dopravní fanoušky speciální lahůdku - noční fotojízdy...


I tento krasavec bude cestujícím v rámci oslav k dispozici (září 2020, DPMJ)

"Největším lákadlem budou takzvané retro jízdy z Masarykova náměstí, při kterých se každých 5 minut vydají na okružní cestu po městě vozy zapůjčené z Národního technického muzea v Brně nebo z dopravních podniků v Brně, ve Zlíně a Pardubicích. Budou zde zastoupeny všechny vozy, které v Jihlavě jezdily od padesátých let minulého století," uvedl předseda představenstva Dopravního podniku Jihlava Radim Rovner.

V naprosto jedinečné koloně se ukážou například autobusy Škoda 706 RO, dále autobusy Karosa Šx 11, Ikarus 280, Karosa B952 v novém laku, ale i celá řada slavných škodováckých trolejbusů počínaje 'Sedmičkou' z padesátých let přes vůz značky Škoda 14Tr, který si většina Jihlavanů pamatuje z dětství a mládí, ale přijede například i jeho kloubová verze značky 15Tr. Konvoj pojede z náměstí na hlavní nádraží a zpět. „Půjde o naprosto unikátní sbírku vozidel, kterou jsme si vypůjčili od kolegů z dopravních podniků v Pardubicích, Brně a ve Zlíně, pak také z Technického muzea a rovněž od jihlavského Občanského sdružení za záchranu historických trolejbusů a autobusů,“ zdůraznil Radim Rovner.


Stejný nátěr, ale jiný vůz budou moci lidé spatřit v Jihlavě (nedatováno, DPMJ/Archiv)

"K důkladné prohlídce budou v sobotu na náměstí přistaveny také nově nakoupené vozy Dopravního podniku města Jihlavy - autobusy Solaris Urbino 12 CNG a parciální trolejbusy Škoda 32Tr. Právě tyto trolejbusy vybavené velkokapacitními nabíjecími bateriemi vyjedou od soboty na prodlouženou linku C až ke Kauflandu," slíbil radní města Jihlavy pro dopravu Jaroslav Vymazal s tím, že právě nové trolejbusy budou návštěvníky akce celý den zdarma vozit také na doprovodný program Městské policie Jihlava. Projíždět budou bez drátů pěší zónou v Benešově ulici a Telečskou ulicí až do útulku pro opuštěná zvířata v Pístově.

Na Masarykově náměstí bude v sobotu po celý den probíhat také další program spojený s výstavou historických vozů i s představením současných nejmodernější technologií. Chybět nebude ani výstava fotografií, k dispozici bude také nová publikace o historii MHD od roku 2010 do roku 2020, a to buď samostatně, nebo spolu s publikací z roku 2009. A dopravní nadšenci si přijdou na své také během speciálních nočních fotojízd, z centra odjíždí v 22.00, 22.30 a 23.10 hodin.

Podrobnosti...
- Podrobný program najdete na webu www.dpmj.cz/111.
  (zdroj: www.dpmj.cz)


Pracovníci jihlavského DP zrekonstruovali i jednu ze svých Karos (září 2020, DPMJ)

Vysočina teď

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

zdroj: http://www.jihlava-city.cz/

Počasí Jihlava - Slunečno.cz

Redakce Jihlava:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- vysocina@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!