Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Muzeum ve Střešovicích
čeká rozšíření o novou halu

 Myčka v Havlíčkově Brodě
denně umyje až 25 vlaků

 Opavská městská doprava
testovala elektrobus SOR

MHD v Ostrově nejezdí. Radnice situaci řeší

OSTROV - Do velkých potíží se dostali obyvatelé Ostrova na Karlovarsku, kde téměř z hodiny na hodinu přestala jezdit místní městská hromadná doprava zajišťovaná Dopravním podnikem Ostrov.

Vedení dopravního podnik se ale brání tím, že smlouvy byly uzavřeny jen na rok do konce června a už nebyly prodlouženy...


Ostrovská hromadná doprava zajíždí k nádraží (9. února 2017, Michal Fořt).

"Vážení cestující. Bohužel vám musíme oznámit, že Město Ostrov nedostálo svým závazkům, se všemi z toho plynoucími důsledky pro Dopravní podnik Ostrov," uvádí se na webu dopravního podniku. Za slovy je pravděpodobně ředitel dopravního podniku Milan Matějka. Odkazuje dále na skutečnost, že město s dopravcem neprodloužilo smlouvu, která byla loni uzavřena pouze na rok.

"Dopravní podnik Ostrov je nucen ukončit provoz na autobusových linkách MHD Ostrov dne 30. června 2017 dle ukončení platnosti stávající smlouvy," uzavírá Matějka s tím, že nové vedení města údajně deklarovalo, že má připravené zajištění dopravy jiným náhradním způsobem.


Cestující si novou organizaci dopravy pochvalovali (9. února 2017, Michal Fořt).

S tvrzením na webu Dopravního podniku Ostrov ale nesouhlasí místostarosta Ostrova Petr Šindelář. Ten se včera telefonicky dotázal ředitele dopravního podniku na to, zda bude doprava zajištěna i po konci června. "Pan Matějka mi odpověděl, že nikoli a že dopravní podnik měl uzavřené smlouvy s řidiči pouze do 30. června. Na můj dotaz, proč tato informace nebyla poskytnuta vedení města, mi pan Matějka nebyl schopen odpovědět," uvedl Šindelář.

Místostarosta Petr Šindelář následně ihned se situací seznámil největší zaměstnavatele na Ostrovsku, a to WITTE Automotive, Nemocnici Ostrov a Věznici Ostrov. Informoval také radní o řešení situace.


Každý autobus je opatřen logem dopravního podniku (9. února 2017, Michal Fořt).

O víkendu 1. a 2. července není městská hromadná doprava v Ostrově zajištěna. "Bohužel, nejsme schopni dopravu v těchto dnech zajistit. Cestující jsou o této skutečnosti informováni na dopravních označnících zastávek," dodal Šindelář s tím, že od pondělí 3. července bude doprava v plném rozsahu zajištěna prostřednictvím jiného smluvního dopravce, a to Dopravním podnikem Karlovy Vary.

Mezitím z webových stránek Dopravního podniku Ostrov zmizely všechny dosavadní údaje. K dohledání tak nejsou ani jízdní řády pětice linek, které městskou hromadnou dopravu zajišťovaly.


O prvním červencovém víkendu autobusy nejezdí (9. února 2017, Michal Fořt).

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!