Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Brno chce pražské T6A5, Ostrava nemá zájem

BRNO - O další vyřazené tramvaje typu T6A5, které po více než dvaceti letech dojezdily v Praze, má zájem Dopravní podnik města Brna. Zatímco loni odkoupil deset těchto tramvají, v letošním roce má zájem rovnou o dvě desítky vozů.

Odkup by tak navázal na loňský úspěšný kontrakt, kdy brněnský dopravní podnik za jednu tramvaj zaplatil 350 tisíc korun...


Pětice zálohových tramvají jako záloha v Praze na Barrandově (1. července 2020, Filip Vlček).

Dopravní podnik hlavního města Prahy v letošním roce definitivně ukončí provoz tramvají typu T6A5. Začátkem roku jich hned několik desítek odstavil z provozu a deponoval do areálu vozovny Hloubětín, kde tramvaje čekají na svůj další osud. Zdá se, že ale většina z nich v kovošrotu neskončí. "Můžu potvrdit náš zájem o dvacet kusů tramvají T6A5," potvrdila Informačnímu portálu Vlčoun.cz tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková. Zájem dopravního podniku je zatím ve stadiu jednání.

Brněnský dopravní podnik tak naváže na loňský obchod, kdy z Prahy do Brna putovalo deset tramvají T6A5. Dopravní podnik za jednu tramvaj dal 350 tisíc korun, samotný transport se uskutečnil v polovině června. První z tramvají v jihomoravské metropoli již vyjely, dvě si dopravce ponechá jako zdroj náhradních dílů. To, kolik z dvaceti poptávaných tramvají by bylo zařazeno do provozu, mluvčí brněnského dopravního podniku nespecifikovala.


Ucelé soupravy T6A5 bývaly klasickým koloritem Prahy (6. září 2019, František Živnůstka).

Se stejným dotazem se Informační portál pro jistotu obrátil na třetího českého provozovatele tramvají T6A5, na Dopravní podnik Ostrava. Ten o vyřazované tramvaje zájem nemá. "V rámci další modernizace vozového parku budou T6 naopak postupně vyřazovány," potvrdila tisková mluvčí ostravského dopravního podniku Karolína Hřivnáč Rycková. Doplnila, že vozy tohoto typu se již začaly vyřazovat a z původních 38 vozidel jich dopravce vypravuje 34 z vozovny Poruba. 

Tatra T6A5 je čtyřnápravová tramvaj, která byla v letech 1991 až 1998 vyráběna firmou ČKD Tatra v Praze pro český a slovenský trh. Celkem bylo vyrobeno 296 těchto vozů, které dodnes jezdí v Praze, Brně a Ostravě, na Slovensku pak Bratislavě a Košicích. Díky jejich postupnému odprodeji z Prahy se ale s těmito vozy mohou potkat cestující také v ukrajinské Charkově a v bulharské Sofii.

Čtěte také...
- Pražské T6A5 mají v Brně vyjet do podzimu (vydáno 24. července 2019).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Kromě Prahy a Ostravy jezdí tramvaje T6A5 i v Brně (24. července 2014, Filip Vlček).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!