Get Adobe Flash player

Budějovický DP: Nová linka 24 je oblíbená

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Proti kritice a údajné nevoli cestujících ohledně zavedení nové linky spojující záchytné parkoviště s centrem jihočeské metropole se v minulých dnech musel ohradit dopravní podnik.

Reakce cestujících naopak poukazují, že spoje jsou velmi vytížené a že si hned v prvních dnech našly své pravidelné cestující...


Obsazené autobusové spoje linky 24 v centru (prosinec 2017, Archiv DPMČB).

"Ve svých vyjádřeních média hovoří o nenaplněnosti této linky, o její škodlivosti na stav Krajinské ulice a o ohrožení chodců v této pěší zóně," informoval tiskový mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice Viktor Lavička v prohlášení, které dopravce vydal v závěru minulého týdne.

Média podle Lavičky dávají prostor k vyjádření pouze odpůrcům a věčným kverulantům, kteří si uzurpují nárok na svou pravdu a pravděpodobně se bojí pozitivních ohlasů, které naopak zaznamenává dopravní podnik. "Důvody tohoto konání necháváme na zvážení každého obyvatele města," zamyslel se závěrem tiskový mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička. 


Autobus doplňuje stávající linky MHD (prosinec 2017, Archiv DPMČB).

Pravdou je, že linka si našla své místo v systému městské dopravy, o čemž svědčí nejen její obsazenost, ale také kladné odezvy cestujících. "Je ovšem pravdou, že senioři, děti a studenti či maminky s kočárky nejsou tak hlasitá skupina, která by překřičela zkušené a mediálně zdatné občany našeho města, "dodal Lavička.

Další historickou skutečností je fakt, že do Krajinské ulice byla městská doprava již v minulosti zakomponovaná, a to ve formě tramvají, které touto obchodní tepnou projížděly, aniž by narážely na odpor obyvatel. A to byla jejich hmotnost o několik tun vyšší, než je hmotnost stávajících busů. "Na závěr lze tedy konstatovat, že by bylo dobré, aby se vrátila do mediálního prostoru objektivita a vždy se dal prostor k vyjádření oběma stranám," uzavřel Lavička.

Čtěte také...
- Budějovice propojily parkoviště s centrem (vydáno 7. listopadu 2017).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


O cestující v autobuse není nouze (prosinec 2017, Archiv DPMČB).

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Vlásek

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!