Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Lidem v Příbrami slouží nová vlaková zastávka

PŘÍBRAM - Cestujícím v Příbrami slouží nová vlaková zastávka. Správa železnic předala do užívání novou zastávku Příbram sídliště, díky které se železniční doprava přiblížila k tisícům obyvatel tohoto středočeského města. 

Nová železniční zastávka vyšla Správu železnic na necelých 35 milionů korun, samotná výstavba byla zahájena letos v květnu...


Pohled na novou železniční zastávku Příbram sídliště (29. září 2020, Správa železnic)

Bezbariérově přístupné nástupiště je dlouhé 90 metrů, pohodlný nástup do vlaku zajišťuje jeho normová výška 550 milimetrů nad kolejí. Zastávku budou využívat především obyvatelé sídliště Příbram VIII, lokalit Fialka a Drkolnov a také lidé z přilehlé rekreační oblasti Nový rybník. Stavba byla zahájena letos v květnu, její celkové náklady dosahují 34,6 milionu korun.

Nová zastávka se nachází na trati z Berouna do Protivína. Důvodem jejího vybudování bylo zpřístupňování železniční dopravy široké veřejnosti. Další obyvatelé středočeské Příbrami tak nyní mohou ke svým cestám používat vlak. Zhotovitelem stavby byla společnost GJW Praha. Její pracovníci vybudovali 90 metrů dlouhé a 3 metry široké nástupiště s normovou výškou 550 milimetrů nad kolejí. Přístupná je ze dvou směrů, a to od zabezpečeného přechodu vedoucího do Školní ulice a po přístupovém chodníku mezi areály záchranné služby a hasičů, který vybudovalo město.


Součástí zastávky je také moderní informační systém (29. září 2020, Správa železnic)

Práce dále zahrnovaly rekonstrukci železničního svršku a sanaci železničního spodku v délce přibližně 145 metrů. Tím došlo k prodloužení životnosti a zjednodušení údržby koleje přiléhající k nástupišti. Zastávka je díky vybudování bezbariérového přístupu dostupná pro osoby se sníženou schopností pohybu i pro zrakově postižené. V ploše nástupiště jsou umístěny vodicí linie a varovné a signální pásy s moderními barevnými plastbetonovými prvky s dlouhou životností.

Je vybavena přístřeškem s mobiliářem – lavičkami, odpadkovými koši a především novou informační tabulí s LED technologií, která zajišťuje cestujícím výbornou čitelnost informací o příjezdech a odjezdech vlaků. Bylo také zřízeno energeticky úsporné LED osvětlení přístupové komunikace a nástupiště a rozhlas.


U zastávky byl vybudován zabezpečený přechod (29. září 2020, Správa železnic)

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!