Get Adobe Flash player

Vlaky se na trať u Dalovic jen tak nevrátí

DALOVICE - Obnovení jednokolejného provozu na trati mezi Dalovicemi a Hájkem na Karlovarsku, kde se provoz zastavil po sesuvu minulý týden, není možný. Vlaky se sem tak vrátí nejdřív na podzim.

Všechny vlaky jsou mezi Karlovými Vary a Ostrovem nad Ohří nahrazeny autobusy, České dráhy vyslaly i dodávku pro kola...


Pohled na poškozenou železniční trať (14. dubna 2018, SŽDC).

"Na základě předběžných výsledků geologických průzkumů provedených v oblasti sesuvu části železničního náspu v úseku Hájek-Dalovice, se ukázalo, že původně zvažovaná varianta nouzového zprovoznění 1. traťové koleje, není z hlediska dodržení bezpečnosti železničního provozu proveditelná," informoval tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Iliaš. Zbytek železničního tělesa je nestabilní. "V současné chvíli tedy neexistuje způsob, jak jej provizorně zajistit," dodal.

Situaci komplikuje i jen velmi omezený přístup těžké mechanizace. Z těchto důvodů proto padlo rozhodnutí přistoupit k sanaci celého náspu v délce zhruba 70 metrů. Firma odstraňující následky sesuvu ve stavebních pracích pokračuje. Ve výhledu několika příštích týdnů tak snese železniční vršek, odstraní trakční sloupy a zbytky trakčního vedení a bude dále odtěžovat železniční násep. Zároveň bude dále zajišťovat průzkumy podloží. Na základě nasbíraných informací navrhne projektové řešení opravy železniční tratě.


Trať se v místě sesuvu propadla až o deset metrů (14. dubna 2018, SŽDC).

"Na základě dosavadních budou práce vedoucí k plnému obnovení provozu po obou kolejích trvat několik měsíců, odhad ceny zakázky se pohybuje v rozmezí 50 až 80 milionů korun," upozornil Marek Iliaš s tím, že Správa železniční dopravní cesty nyní zkoumá možnosti, jak dobu opravy maximálně zkrátit. Jednou z variant je i využití zadání zakázky v režimu odstranění havarijního stavu. Přestože se jedná o zcela nečekanou a neindikovanou poruchu, provede Správa železniční dopravní cesty podrobný průzkum vytipovaných železničních úseků v širším okolí sesuvu.

České dráhy postupně ustálily organizaci náhradní dopravy. Rychlíky, spěšné vlaky a osobní vlaky tak nejezdí mezi stanicemi Karlovy Vary a Ostrov nad Ohří, přepravu zajišťuje náhradní autobusová doprava. Za vlaky dálkové dopravy je navíc zajištěna náhradní přeprava jízdních kol v omezeném počtu

Čtěte také...
- Na Karlovarsku se sesunula část železniční tratě (vydáno 16. dubna 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Pohled na poškození tratě v podvečer sesuvu (14. dubna 2018, internet).

Inzerce

Železnice teď

Velké Losiny:
zdroj: neznámý

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!