Get Adobe Flash player

Na Karlovarsku se sesula část železniční tratě

DALOVICE - Sesuv tratě v sobotu před polednem zastavil provoz na dvoukolejné železniční trati mezi Dalovicemi a Hájkem na Karlovarsku. Poškození je natolik rozsáhlé, že se sem vlaky vrátí až v horizontu několika týdnů.

Obrovské štěstí bylo, že provoz se podařilo zastavit před sesuvem. Jinak mohl mít sesuv pod projíždějícím vlakem tragické následky...


Sesuv tratě ve večerních hodinách (14. dubna 2018, internet).

Provoz byl zastaven v sobotu 14. dubna krátce před 12.00 hodinou v jedné traťové koleji, po následné kontrole pracovníků Správy železniční dopravní cesty bylo ale rozhodnuto o přerušení provozu na obou kolejích. "V okamžiku propadu svahu byl na trati již provoz zcela zastaven. Na místo byli okamžitě povoláni specialisté, kteří prověřují stav a stabilitu podloží a celého svahu," informovala v neděli večer tisková mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

České dráhy na trati musely ihned zastavit provoz a vlaky nahradit autobusovou dopravou. Rychlíky relace z Chebu přes Chomutov do Ústí nad Labem a dále do Prahy jsou proto nahrazovány mezi stanicemi Karlovy Vary a Ostrov nad Ohří, autobusy za osobní vlaky pak jezdí mezi Dalovicemi a Hájkem. 


Provoz na trati je zastaven na několik týdnů (14. dubna 2018, internet).

V daném úseku Správa železniční dopravní cesty v posledních několika letech nezaznamenala žádné technické problémy na železničním svršku i spodku ani na samotném podloží. Trať byla elektrizována v roce 2008, v běžném provozu je v daném úseku povolena maximální rychlost 80 km/h.

To se ale neshoduje s informacemi drážních zaměstnanců. "Tam je propustek v tragickém stavu. Před dvěma lety jsme na něm dělali sanaci a báli jsme se pod tím chodit," uvedl dělník ve firmě, která se zabývá opravami železničních tratí. "To o tom Správa železniční dopravy nevěděla dřív? Přece se to nesesunulo z minuty na minutu," podivuje se další. "Nejvíc mě štve, že si SŽDC začne v klidu opravovat a my tam tak půl roku budeme skákat z vlaku na autobus a opačně. Mám nervy," rozčiluje se pak vlakvedoucí Českých drah. Jména všech má redakce Vlčoun.cz k dispozici, uvádět je ale nebude.


Pohled na postupující sesuv v odpoledních hodinách (14. dubna 2018, internet).

"Prioritou Správy železniční dopravní cesty je obnovit co nejdříve provoz po jedné traťové koleji," dodala Šubová. Včera zhotovitel mapoval celý padesátimetrový úsek trati a dnes zahájí opravné práce, které potrvají několik dní. Současně se bude řešit sesuté podloží pod druhou kolejí, sanace této části trati bude časově výrazně náročnější. Přesná výše škod zatím není vyčíslena, bude možné je vyčíslit až v okamžiku průzkumu rozsahu poškození a technického řešení obnovení trati, nicméně již nyní lze říci, že si opravy vyžádají desítky milionů korun.

Doprava byla zastavena díky pohotové reakci traťmista těsně před sesuvem a nebyla tak ohrožena bezpečnost cestujících a železničního provozu. "Během příštího týdne poskytneme aktuální informace k probíhajícím opravám a upřesníme termín možného obnovení provozu po jedné z traťových kolejí," uzavřela Šubová.


První fotografie sesuvu svahu s železniční tratí (14. dubna 2018, internet).

Inzerce

Železnice teď

Velké Losiny:
zdroj: neznámý

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!