Get Adobe Flash player

Zlíňané mají o historický trolejbus velký zájem

ZLÍN - Historický trolejbus s vlečkou a autobus, které jsou chloubou zdejší dopravní společnosti, potěšily v úterý 1. května obyvatele Zlína a Otrokovic. Tyto jízdy se budou opakovat i 8. května.

Pro velký zájem cestující veřejnosti bude i v tento výroční den osvobození jezdit ve Zlíně historický trolejbus opět s vlečkou...


Trolejbus 9Tr i s vlečkou v loňském roce (23. července 2017, DSZO/Vojtěch Cekota)

S nebývalým zájmem veřejnosti se setkaly prvomájové jízdy historických vozidel MHD Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice. "Některé spoje byly zcela zaplněny. Několikrát jsem musel odmítnout nástup s dalším dětským kočárkem, protože už nebylo místo," popsal atmosféru jízd historických vozidel Věroslav Horák, který v úterý řídil červený trolejbus Škoda 9Tr. "Spousta lidí v ulicích si nás fotografovala. Radost z historického trolejbusu měly děti, ale možná ještě více dospělí nebo starší občané, kteří si zavzpomínali na své mládí, kdy tyto trolejbusy tvořily většinu vozového parku dopravní společnosti," dodal Věroslav Horák.

Červený historický trolejbus Škoda 9Tr jezdil ve Zlíně i s červenou vlečkou Jelcz v úterý 1. května v čase přibližně od 9.00 do 17.00 hodin na lince číslo 8 mezi Baťovou nemocnicí a točnou Jižní Svahy-Kocanda. Přidaný spoj se zvláštním jízdním řádem jezdil jedenkrát za hodinu v časové poloze pět minut před pravidelným spojem linky 8. Historickým vozem se rádi svezli i cestující, kteří na zastávkách čekali na běžný spoj, protože tarifní podmínky byly stejné. Ve stejný den a za podobného zájmu veřejnosti se představil v Otrokovicích na lince číslo 55 modrý historický autobus Škoda 706 RTO. Historický vůz zde jezdil v časové poloze 8 až 10 minut po pravidelném spoji, jednou nebo nejvýše dvakrát za hodinu.


Zrenovovaná vlečka trolejbusu (23. července 2017, DSZO/Vojtěch Cekota)

Jízdy historického trolejbusu ve Zlíně a historického autobusu v Otrokovicích se za stejných podmínek zopakují ještě ve státní svátek 8. května. Z důvodu vysokého zájmu veřejnosti bude i ve výroční den osvobození jezdit ve Zlíně trolejbus s vlečkou, přestože se to původně na termín druhého květnového státního svátku neplánovalo.

"Zájem obyvatel a návštěvníků Zlína a Otrokovic o naše historická vozidla nás samozřejmě těší. Dalo to v minulých letech hodně práce obnovit tyto vozy v našich dílnách do provozuschopného stavu. Počítáme s tím, že budou naše historická vozidla jezdit s cestujícími opět o nedělích během hlavních letních prázdnin. Možná je ukážeme veřejnosti rovněž v době konání filmového festivalu a samozřejmě během našeho dne otevřených dveří v sobotu 9. června," řekl ředitel Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Josef Kocháň.


Vlečka posílí nabízenou přepravní kapacitu (23. července 2017, DSZO/Vojtěch Cekota)

Zlínský kraj teď

zdroj: http://vinter.cz/

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Lukáš Procházka

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!