Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Roudnickou linku MHD čeká v lednu integrace

ROUDNICE NAD LABEM - Od ledna bude linka městské hromadné dopravy v Roudnici nad Labem včleněna do systému Dopravy Ústeckého kraje. Linka získá novou přehlednější trasu a přibude i několik spojů.

Nově linka ponese číslo 368 a cestující ocení i možnost vydávání jednotlivého i časového jízdného Dopravy Ústeckého kraje...


Autobusy na roudnickém náměstí (26. června 2018, MÚ Roudnice nad Labem).

"Jedná se o dlouho plánovanou změnu, která v počátku může cestujícím přinést určité nepohodlí, avšak je dobře připravena. Původní linka městské dopravy zůstává na přímější trase spojující sídliště s centrem města, vlakovým nádražím a Bezděkovem. V ostatních místech ji nahradí právě autobusy Dopravy Ústeckého kraje a autobusy Pražské integrované dopravy. Cestujícím tak integrace přinese, kromě změny zaběhlých jízdních řádů, již jen samé výhody, a to dostupnější, četnější, rychlejší a především levnější dopravu," řekl starosta města František Padělek.

Jízdní doklady Dopravy Ústeckého kraje budou platné ve všech integrovaných autobusech jedoucích v zóně 661 Roudnice nad Labem. V MHD bude stejně jako v linkách Dopravy Ústeckého kraje navíc možné i využití papírových jízdních dokladů Pražské integrované dopravy, které jsou vhodné pro cestování do Prahy, Mělníku či jiných míst ve Středočeském kraji. Nový jízdní řád a trasa linky městské dopravy zohledňují rozložení osídlení města. Rozšířena je tak obsluha zejména nemocnice a sídliště, kde vzniknou nové zastávky, a to na úkor Podlusk, Čihadel či lokality u hřbitova, které dlouhodobě vykazují jen nízké využití cestujícími, ale i jim se spojení díky integraci s linkami Dopravy Ústeckého kraje a prodloužení trasy linky PID 467 z Mělníku zlepší.


Nové vedení linek číslo 368 a 467 v Roudnici (26. června 2018, MÚ Roudnice nad Labem).

Jízdní řád městské hromadné dopravy byl sestaven s ohledem na návaznosti mezi autobusy a vlaky v železniční stanici Roudnice nad Labem zejména na rychlíky do Prahy a z Prahy, přičemž případné chybějící návaznosti v časech, kdy linka městské hromadné dopravy nemůže jet, doplní přidané spoje linky 672, které díky tarifní integraci mohou cestující bez obav využít k cestám po území města stejně jako již zmíněnou linku Pražské integrované dopravy 467 a dále linky Dopravy Ústeckého kraje 635, 636, 646, 680, 681, 683, 684, 685 a 687.

Mezi další výhody integrace patří slevy pro důchodce, žáky a studenty a zavedení časových předplatných jízdenek s týdenní a měsíční platností. Nebude tak nutné kupovat si jízdenky při každém nástupu do autobusu, což cestujícím přinese značné úspory v cestování. "Ve spolupráci s Ústeckým krajem jsme připravili detailní informační podklady. Věřím, že integrace roudnické autobusové dopravy nám tak všem přinese jen samá pozitiva," dodal Padělek.


Roudnická linka MHD bude zaintegrována (26. června 2018, MÚ Roudnice nad Labem).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!