Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Cestující na Ústecku už vozí zelené SORky

ÚSTECKÝ KRAJ - Cestující na Ústecku jezdí novými ekologickými autobusy od společnosti BusLine. Ty minulý týden uvedli do provozu krajský radní Jaroslav Komínek a známý český herec Ivan Vyskočil.

Oba jsou držiteli řidičáku na autobus i profesního oprávnění, což potvrdili v praxi, když v březnu vozili cestující na Chomutovsku...


Křest jednoho z deseti nových autobusů (23. července 2015, BusLine).

V současnosti je uváděno do provozu deset těchto autobusů a do konce roku jich přibude ještě šest. Jde nejen o ekologické, ale také nízkopodlažní autobusy SOR CNG 12,3 s motory euro 6 od českého výrobce SOR. V autobusech je 46 míst k sezení a 25 míst ke stání. Vozy jsou rovněž vybaveny mechanickou výklopnou plošinou umožňující přepravu handicapovaných osob a je zde i místo pro kočárek.

Hned šestnáct nových ekologických autobusů sveze cestující, kteří využívají regionální Dopravu Ústeckého kraje. Flotila moderních vozů na stlačený zemní plyn (CNG) už jezdí na Ústecku. Jeden z těchto autobusů pokřtil krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek spolu s hercem Ivanem Vyskočilem, který se ujal i moderování křtu.


Herec Ivan Vyskočil u motorové části vozu (23. července 2015, BusLine).

Stávající autobusy, které společnost nakoupila jako součást plnění smlouvy s Ústeckým krajem pro nutné zahájení provozu v lednu tohoto roku, budou sloužit jako zálohové. "Velmi tento krok oceňujeme. To, že budou nadále funkční i stávající autobusy a vyjedou v případě potřeby jako zálohové, ocení určitě i cestující, protože pro ně přijede stále stejně komfortní autobus," uvedl radní Jaroslav Komínek. Spolu s hercem Ivanem Vyskočilem autobus pokřtili a podepsali.

Nejde přitom o jejich první společnou akci. Protože oba dva vlastní řidičský průkaz na autobus a profesní oprávnění, tak v rámci zkoušky jízdních řádů v březnu společně vozili cestující na Chomutovsku.

Čtěte také...
- Nové jízdní řády zkoušel Komínek i Vyskočil (vydáno 27. března 2015).
  (zdroj: www.vlcoun.cz)


Nové autobusy nahradily ty staré, které zůstanou v záloze (23. července 2015, BusLine).

"Jsem velmi rád, že se nám ve spolupráci s Ústeckým krajem podařilo zrealizovat projekt ekologické autobusové dopravy v tomto regionu. Většina světových metropolí se ubírá tímto směrem a provozuje autobusy na CNG. Vzhledem k tomu, že Ústecko patří mezi oblasti s nejvíce znečištěným ovzduším v České republice, tak si naši cestující zde ekologickou dopravu zaslouží," dodal ředitel společnosti BusLine Jakub Vyskočil.

Autobusy patří do vozového parku společnosti BusLine a.s. která je jedním z dopravců kteří mají s Ústeckým krajem uzavřenou desetiletou smlouvu na zajištění autobusové meziměstské dopravy.


Ivan Vyskočil a Jaroslav Komínek. Oba mají 'papíry' na autobus (23. července 2015, BusLine).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!