Get Adobe Flash player

Arriva letos omladí MHD v Příbrami Mercedesy

PŘÍBRAM - Městskou  dopravu v Příbrami bude i nadále zajišťovat Arriva. Ta nad rámec smlouvy pořídí pro MHD čtrnáct nových autobusů Mercedes, následně pak nahradí i stávající vozy vyrobené v letech 2013 až 2017.

Za zmínku ovšem stojí, že starosta novou smlouvu s Arrivou podepsal i přesto, že ještě loni zastupitelé s Arrivou pro MHD nesouhlasili...


Nová grafická podoba autobusů Mercedes v příbramské MHD (vizualizace, MÚ Příbram).

Město Příbram vybralo firmu, která bude dalších deset let zajišťovat služby městské hromadné dopravy. Informovalo o tom město Příbram s tím, že starosta města Jindřich Vařeka a ředitel firmy Arriva Střední Čechy František Soumar v březnu smlouvu o zajišťování služeb městské hromadné dopravy. Smlouva je podepsaná na následujících deset let s tím, že v platnost má vejít 1. prosince letošního roku.

Kromě jiného určuje smlouva podmínky průměrného a maximálního stáří vozového parku. Nad rámec smlouvy hodlá firma Arriva splnit své povinnosti právě v tomto bodě. "Dopravcem byl přislíben nákup čtrnácti zcela nových vozů značky Mercedes Connecto. Jedná se o bezbariérové autobusy o délce 12 metrů, s naftovým pohonem s emisemi v kategorii Euro 6, tedy téměř bezemisní," upřesnila tisková mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová


Cestující může vézt i postarší Karosa (13. července 2017, MÚ Příbram/Pavlína Svobodová).

Ze stávajícího vozového parku v Příbrami bude dále jezdit jeden dvanáctimetrový autobus Iveco Crossway LE z roku výroby 2017, a pět autobusů SOR LE z roku 2013 a 2014, které splňují podmínky výběrového řízení. Tyto autobusy budou podle dopravce v blízkých letech nahrazeny novými. Všechny autobusy provozované v rámci městské dopravy budou mít navíc stejný design. Setkávat se budeme s červeno-černými autobusy, na kterých bude logo města. Změna nastane také v možnosti umístění reklamy. Ta se bude na autobusech objevovat pouze výjimečně a rozhodovat o ní bude město, nikoliv dopravce.

Zajímavé je, že loni na podzim příbramští zastupitelé prodloužení smlouvy se současným provozovatelem MHD v Příbrami, společností Arrivou Střední Čechy, neschválili. "Prodloužení doby trvání stávající smlouvy není v souladu s právními předpisy, a tudíž uzavření dodatku ke smlouvě v tomto smyslu nelze doporučit," vysvětlovala tehdy tehdejší tisková mluvčí radnice Pavlína Svobodová.

Čtěte také...
- Příbram nechce, aby MHD zajišťovala Arriva (vydáno 27. září 2018)
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Dosavadní vozový park výrazně omládne (13. července 2017, MÚ Příbram/Pavlína Svobodová).

Středočeský kraj teď

zdroj: http://benesov-city.cz/

zdroj: http://goldheart.klfree.net

Počasí Beroun - Slunečno.cz

Redakce Beroun:

202 stredocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!