Get Adobe Flash player

Plzni chybí padesát řidičů, dalších 50 marodí

PLZEŇ - Nedostatek řidičů trápí západočeskou metropoli. V těchto dnech Plzni chybí přes padesát řidičů, stejný počet pak marodí doma s chřipkou. Dopravce musel proto na některých linkách prodloužit intervaly.

Lépa by mohlo být od příštího roku, kdy prodloužená kolektivní smlouva řidičům zaručila navýšení mezd o 10 procent...


Dopravním podnikům chybí stovka řidičů, (29. května 2016, Jakub Klimeš).

Plzeňským městským dopravním podnikům v současné době chybí do plného stavu zhruba 55 řidičů. "Největší problém máme s nedostatkem řidičů na trakcích trolejbusy a autobusy," potvrdil minulý týden Informačnímu portálu Vlčoun.cz tiskový mluvčí městského dopravce René Vávro. Situaci zkomplikovala také chřipková epidemie, kvůli které je ve stavu pracovní neschopnosti zhruba padesátka řidičů městské dopravy.

Zatímco v mimochřipkovém období se dařilo dopravním podnikům dopravu zajišťovat podle platných jízdních řádů, během nemoci je situace horší a dopravce musel přistoupit k úpravě jízdních řádů. "Na vybraných autobusových a trolejbusových linkách došlo k mírnému omezení spojů," upřesnil mluvčí.


Na tramvajích jich chybí nejméně (7. července 2016, Jakub Klimeš).

O tom, zda bude v návaznosti na chybějící řidiče prodlužování intervalů vybraných spojů pokračovat, zatím není jasné. "Vše záleží na tom, jestli se nám povede nabrat nové řidiče," doplnil René Vávro. Plzeňské městské dopravní podniky nyní disponují 536 řidiči, z toho 214 je na autobusech, 167 na trolejbusech a 155 tramvajáků.

Je možné, že se počet řidičů v následujících týdnech opět zvýší. Začátkem března totiž byla prodloužena kolektivní smlouva, která v příštím roce zajistí řidičům plzeňské městské hromadné dopravy navýšení mezd o 10 procent. "Předpokládám, že vyšší mzdy budou stávající řidiče motivovat, aby u Plzeňských městských dopravních podniků setrvali, a přilákají i další zájemce o tuto profesi, a že personální posílení následně přispěje ke zkvalitnění městské veřejné dopravy v Plzni," doufá ve změnu plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

Čtěte také...
- Plzeňští řidiči díky jednání dostanou přidáno (vydáno 6. března 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Nejvíce jich chybí na trolejbusech a autobusech (8. července 2016, Jakub Klimeš).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!