Get Adobe Flash player

Olomouc vyzkouší linku 'U' jako pravidelnou

OLOMOUC - Tramvajová linka U není pro Olomoučany ničím neobvyklým, vyjíždí vždy během výluk. Od května ji chce město a potažmo dopravní podnik začít vypravovat v pracovních dnech pravidelně.

Olomoucká radnice počítá s tím, že linka bude zkušebně jezdit v pracovních dnech od 7.00 do 17.30 hodin každou hodinu...


Linka U během výluky na jaře před dvěma lety (16. dubna 2016, Adam Dzvinčuk).

"O zavedení linky na trase z konečné zastávky v Neředíně přes centrum na konečnou zastávku Nová Ulice, která pro cestující znamená komfort bez nutnosti přesedání, jsme rozhodli na základě podnětů cestujících. Tramvaje na nové lince začnou mezi těmito dvěma městskými částmi jezdit od 1. května a budou mít místo čísla označení U, protože trasa v mapě městské hromadné dopravy toto písmeno skutečně kopíruje," řekl primátor Antonín Staněk. 

Linka, která trasu obslouží za 19 minut, bude jezdit v pracovní dny od 7.00 do 17.30 hodin v hodinovém intervalu. "Zkušební provoz nové linky bude následně vyhodnocen, a to v rámci každoročně zpracovávané Aktualizace dopravního modelu," vysvětlil Staněk.


Linka U by se nyní měla stát běžnou součástí MHD (11. dubna 2016, David Stareček).

První vyhodnocení efektivnosti provozu nové linky proběhne už koncem května. Na trase proběhne nejen sčítání cestujících v tramvajích, ale i směrový dotazníkový průzkum ke zjištění objemu přepravy mezi oběma městskými částmi. "Další důležitá data přinesou i profilové průzkumy na tramvajových zastávkách Hlavní nádraží, U Mořice, Palackého, Okresní Soud. Na základě nich pak dojde k celkovému vyhodnocení efektivnosti v návaznosti na ostatní linky tramvajové dopravy ve městě," dodala tisková mluvčí města Radka Štědrá.

Pokud se linka osvědčí, bude linka do jízdních řádů zařazena k celostátnímu termínu změn jízdních řádů od 9. prosince 2018. Dosud byla tramvajová linka U vedena mezi konečnou zastávkou v Neředíně a konečnou zastávkou Nová Ulice nasazovány do provozu pouze v případě nutných výluk v tramvajovém provozu.


Od května bude linka jezdit v intervalu 60 minut (3. října 2015, Adam Dzvinčuk).

Olomoucký kraj teď

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam1/out.jpg

zdroj: http://dopravavolomouci.cz/kam3/out.jpg

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!