Get Adobe Flash player

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ

Dopady šíření koronaviru v dopravě v České republice pro vás sledujeme průběžně v online zpravodajství:
- 19. března 2020 (čtvrtek)
18. března 2020 (středa)
17. března 2020 (úterý)

Fotografie, postřehy a podněty posílejte na info@vlcoun.cz. 

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Ostrava omezí výměnu vozů i provoz tramvají

OSTRAVA - V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru Dopravní podnik Ostrava zavádí změny, které mají snížit kontakt mezi řidiči. Tato opatření se některých cestujících dotkla již v průběhu úterý.

A s další omezením provozu se budou muset cestující potýkat od středy, kdy bude zastaven provoz dvou tramvajových linek...


Vstup předními dveřmi je již několik dnů zakázán (16. března 2020, Filip Vlček).

"Od dnešního dne, tedy od úterý 17. března, došlo k zastavení výměn vozů mezi jednotlivými řidiči v průběhu směny. Díky tomuto opatření si řidiči nebudou v průběhu směn mezi sebou vyměňovat vozidla. Ve večerních hodinách zůstanou na linkách v provozu vozidla s větší kapacitou, aby se omezil bližší kontakt mezi cestujícími," informovala v úterý odpoledne tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

Toto opatření vyvolalo dílčí změny jízdních řádů na autobusových linkách číslo 39, 40, 44, 45, 49, 54 a na tramvajové lince číslo 5. Současně s tím bude od středy 18. března zastaven provoz tramvajových linky číslo 6 z Výškovic přes centru na Plynárny a linky číslo 15 z Výškovic na Dubinu. Obě uvedené linky mají pouze doplňkový charakter. "Děkujeme všem cestujícím, že tyto změny přijmou s pochopením, a věříme, že společně tuto situaci zvládneme," podotkla závěrem Rycková. 


Dočasně zrušena bude tramvajová linka číslo 6 a 15 (16. března 2020, Filip Vlček).

Dopravní podnik Ostrava již v minulém týdnu přistoupil ke zrušení večerního nástupu předními dveři a k uzavření kabin řidičů a předních částí autobusů. Oddělený prostor pro řidiče tam, kde není uzavřená kabina, je označen speciální páskou a piktogramem. "Chceme se tímto krokem ještě lépe vzájemně chránit. Snižuje to možnost přenosu koronaviru oběma směry. Jak z cestujících na řidiče, tak z našich řidičů na cestující. Je to zároveň opatření, které by mělo pomoci zachování našich standardních služeb ve veřejné dopravě v Ostravě," vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Dopravní podnik zároveň ruší používání tlačítek na otvírání dveří. Ty budou řidiči otvírat na zastávkách sami. Toto opatření podpoří lepší odvětrávání vozidel, které už nyní probíhá na všech konečných stanicích. Snižuje také množství dotyků cestujících na otvírací tlačítka. Morys zároveň apeluje na cestující, aby začali v MHD nosit roušky či šátky. "Pomáhá jakákoli forma ochrany. Roušky vyrobené improvizovaně doma, šála či cokoli podobného ze 100% bavlny," dodal.


Do autobusů se nastupuje pouze druhými a dalšími dveřmi (16. března 2020, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!