Get Adobe Flash player

Na platební kartu nově pořídíte i časový kupon

OSTRAVA - Protože zájem o bezhotovostní platby kartou mezi cestujícími ostravského DP roste, rozhodl se k rozšíření funkce tohoto systému. Od středy si tak cestující mohou na platební kartu nahrát i časový kupon.

Mezi další novinky Dopravního podniku Ostrava pak patří také funkce dokupování jízdenek pro spolucestující, psa nebo zavazadlo...


Nově si můžete ke kartě nahrát i časový kupon (22. ledna 2018, Ondra Kašpárek).

"Zatímco zájem o papírové jízdenky klesá, platba kartou v dopravních prostředcích Dopravního podniku Ostrava roste doslova raketově. Každý měsíc je v podstatě rekordní, naposledy v prosinci 2017 to bylo téměř 300 tisíc plateb. Ze zpětné vazby s cestujícími víme, že jedna z věcí, kterou při platbě kartou postrádali, byla právě možnost přikoupit další jízdenky. A to teď od 7. února spouštíme," řekl generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

V rámci této novinky bude možné zakoupit přímo ve vozidle pomocí bezkontaktní platební karty až další 4 jízdenky. Pro dospělé spolucestující to budou 45minutové přestupní jízdenky za 20 korun, dále zlevněná jízdenka pro děti ve věku od 6 do 15 let, psa nebo zavazadlo za 10 korun.


Obliba v placení kartou stoupá (22. ledna 2018, Ondra Kašpárek).

Další významnou novinkou bude zavedení možnosti registrovat si na svou platební kartu dlouhodobou jízdenku. "Hlavní výhody oproti ODISce jsou ty, že nemusíte čekat tři týdny na výdej karty a je to bez poplatků," vysvětlil výhody Morys. Kartu je nutné nejdříve registrovat v novém e-shopu karta.dpo.cz. Potvrzení registrace proběhne do 24 hodin, a pak už si cestující může jednoduše ke své bankovní kartě zakoupit jakoukoliv dlouhodobou jízdenku.

Od 1. února proběhly také změny ve Smluvních přepravních podmínkách, a to avizované zvýšení snížené částky pokuty za jízdu načerno ze 700 korun na 1000 korun v případě platby na místě nebo do sedmi pracovních dnů. Z 30 na 40 korun se také zvýšil poplatek za dodatečné předložení platné jízdenky do tří pracovních dnů.

Víte, že...
...v roce 2017 bylo kartou prodáno 2,2 milionu jízdenek v hodnotě téměř 40 milionů korun?
...nejsilnějším měsícem v loňském roce byl prosinec s 296 tisíci prodaných jízdenek kartou?


Nejvíce plateb DP zaznamenal v prosinci (22. ledna 2018, Ondra Kašpárek).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!