Get Adobe Flash player

Amnestie využilo 729 dlužníků. Teď je již pozdě

OSTRAVA - Možnosti smazat své dluhy za jízdu načerno u Dopravního podniku Ostrava využilo v rámci akce Amnestie 2017 celkem 729 dlužníků. Dopravní podnik tak nad rámec běžných tržeb vydělal 1,6 milionu korun.

Následovat bude odprodej pohledávek společnosti, která se zabývá jejich vymáháním. Teď už je na amnestii pozdě...


Ilustrační foto (18. července 2014, Filip Vlček).

Na začátku listopadu přišel ostravský dopravní podnik s kampaní 'Už to nevidíme černě', v rámci které dal poslední šanci vyřešit své pohledávky všem, kteří měli u Dopravního podniku Ostrava neuhrazené dluhy za jízdu načerno a které nebyly již soudně nebo exekučně vymáhány. "Na konci kampaně evidujeme 729 amnestovaných případů s celkovou výší přes 10 milionů korun prominutých pohledávek," potvrdila v pondělí odpoledne tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

Za prodej dlouhodobých jízdenek dlužníkům tak dopravní podnik vydělal 1,6 milionu korun. "Celková výtěžnost amnestie je kolem 15%, což odpovídá vymahatelnosti, kterou máme u pohledávek vymáhaných běžným způsobem. Akci tedy hodnotíme jako velice úspěšnou," doplnil generální ředitel dopravního podniku Daniel Morys. Podnik nyní přistoupí k odprodeji pohledávek specializované firmě, která se bude zabývat jejich dalším vymáháním.


Ilustrační foto (18. července 2014, Filip Vlček).

Jak Vlčoun.cz dříve uvedl, amnestie je z pohledu cestujících i dopravního podniku poslední šancí, jak se s dluhy vypořádat. "Po skončení amnestie pohledávky odprodáme a s pokutami již nebudeme mít nic společného," upozornil dále Morys. Že nejde pouze o náhodné černé pasažéry svědčí například fakt, že zhruba tři čtvrtiny černých pasažérů jezdí načerno opakovaně. "Z našich statistik vyplývá, že typickým černým pasažérem je muž ve věku dvacet až pětadvacet let, který bydlí v Moravské Ostravě, Přívoze nebo ve Vítkovicích a nejčastěji jezdí linkou číslo 4 nebo 11 mezi 9.00 a 10.00 hodinou a pak mezi 15.00 a 16.00 hodinou," uvedl Morys již v listopadu.

Čtěte také...
- Ostravský DP odpustí penále a zvýší pokuty (vydáno 6. listopadu 2017).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Ilustrační foto (18. července 2014, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!