Get Adobe Flash player

Přes 500 lidí si odmázlo dluhy koupí kuponu

OSTRAVA - Více než pět set cestující, kteří měli vůči Dopravnímu podniku Ostrava nezaplacené pokuty, využilo amnestie a díky zakoupení alespoň půlročního kuponu na MHD byli zproštěni svých dluhů za jízdu bez jízdenky.

Akce se týká všech cestující, tedy jak těch s jednou pokutou, tak i rekordmana, kterého během pěti let přistihli 377krát...


Amnestii využilo přes 500 cestujících (12. června 2017, František Živnůstka).

Na začátku listopadu přišel ostravský dopravní podnik s kampaní 'Už to nevidíme černě', v rámci které dává poslední šanci všem, kteří mají u Dopravního podniku Ostrava neuhrazené dluhy za jízdu načerno. Od 3. listopadu do 21. prosince eviduje Dopravní podnik Ostrava více než 500 amnestovaných případů s celkovou výší téměř 7 milionů korun prominutých pohledávek. Dopravní podnik tak nad rámec běžných nákupů vydělal více než jeden milión korun na zakoupených dlouhodobých jízdenkách.

"Ti, kteří této příležitosti doposud nevyužili, mají poslední šanci. Amnestii totiž prodlužujeme až do 31. prosince. Po skončení kampaně předáme nedořešené případy třetí straně s cílem zajistit jejich účinné vymáhání," řekl na čtvrteční tiskové konferenci generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Víte, že...
...výše nezaplacených pokut činí 677.821.405 korun?
...DP eviduje rekord u jednoho cestujícího za posledních 5 let - 377 přistižení?


Lidé si koupili půlroční kupon a jsou bez pokut (12. června 2017, František Živnůstka).

Amnestie je z pohledu cestujících i dopravního podniku poslední šancí, jak se s dluhy vypořádat. "Po skončení amnestie pohledávky odprodáme a s pokutami již nebudeme mít nic společného," upozornil dále Morys. Že nejde pouze o náhodné černé pasažéry svědčí například fakt, že zhruba tři čtvrtiny černých pasažérů jezdí načerno opakovaně. "Z našich statistik vyplývá, že typickým černým pasažérem je muž ve věku dvacet až pětadvacet let, který bydlí v Moravské Ostravě, Přívoze nebo ve Vítkovicích a nejčastěji jezdí linkou číslo 4 nebo 11 mezi 9.00 a 10.00 hodinou a pak mezi 15.00 a 16.00 hodinou," uvedl Morys již v listopadu.

Kampaň se dále zaměřila na ostrý provoz asistentů přepravy, kteří od listopadu jezdí v plném nasazení a zaměřují se na problematiku nedodržování přepravních podmínek a samozřejmě také na pasažéry bez platného jízdního dokladu. I v tomto směru plánuje ostravský dopravní podnik službu dále vypilovávat. Příští rok tak rozjede kampaně, kdy se přepravní asistenti společně s revizory zaměří na kompletní oblasti, nikoliv jen na konkrétní linky.


Cestující mají čas ještě do konce roku (12. června 2017, František Živnůstka).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!